начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Сайт,магазин,авторски права върху статии

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сайт,магазин,авторски права върху статии

Мнениеот digitalworldlife7 » 04 Ное 2021, 10:55

Здравейте !
Видях, че има подобна тема, но въпроса ми мисля, че е малко по-различен.
Става въпрос за изцяло научни статии. Имам сайт и онлайн магазин и ако използвам в сайта научни статии, а имам онлайн магазин т.е статиите се използват с търговска цел и печалба дали ще е проблем ?
Ако използвам обаче статии, които са с лиценз Creative Commons и то по-точно от тези, които са например Creative Commons CC BY и по точно CC BY 4.0 или CC BY 3.0 и т.н. доколкото разбирам може да споделям статиите, дори да ги редактирам и дори с търговска цел като изискване е само цитиране на източника.
Ако намирам такива статии и цитирам източника и ги ползвам в сайта си, в който има онлайн магазин т.е с цел печалба дали мога да имам проблеми ?
digitalworldlife7
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2021, 10:40

Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron