начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Авторски права над снимки

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Авторски права над снимки

Мнениеот cr3at0r » 20 Юни 2011, 15:26

Здравейте, нов съм и първо бих желал да се извинява на всички , ако от незнание ви губя времето. Имам следния проблем на главата.

Тъй като обеснението е дълго, ще си позволя да копирам документа който съм приготвил да връча на фирма към която имам претенции че е нарушила закона за авторското право. Бих желал да получа бърза и адекватна правна помощ при условие, че не знам как се заплаща за това.

" До изпълнителният Директор
На Фирма „ .... „ – гр. Варна



Уважаеми г-н ....,
През лятото на 2010 г. вашата фирма ме нае да отразя провелото се в град Велико Търново Експо – „ .... „ като за целта устно ми бе обещана финансова подкрепа за извършеният от мен труд, който не е свързан с преките ми задължения и не касае подписаният между нас трудов договор за изпълнение на длъжност „ продавач – консултант „ за гр. Варна.
При престоят ми във гр. Велико Търново ми бе осигурен хотел който аз отказах да използвам с цел да облекча Вашите разноски по организирането на това важно и изискано мероприятие. Допълнително ми бяха дадени 15 лв дневни пари, който едвам стигаха да покрия дневните си разходи по престоя въз основа на това, че работата продължаваше повече от 8 часа и включваше часовете след 22:00. Моля обърнете внимание, че за единият ден престой – дори не ми бяха осигурени дневни пари като основание за това ми се изтъкна че, „ храна имало достатъчно за всички „
Няколко месеца по- късно , управляваната от Вас фирма ме нае отново да извърша фотографски услуги , като пак ми бе обещано устно възнаграждение от г-ца ... с думите цитирам „ Да препечелиш някой лев „ В тази връзка изпълнението на задачата не отне повече от 8 часа организация, която включваше водене на преговори с управата на комплекс „ ....„ и реализирането на безплатен вход на притежаваният от вас автомобил BMW, което сметнах за необходимо с цел облекчаване финансовата тежест при изпълнението на поръчка за фотография с цел реклама. Всичко разходи който направих в деня в това число измиване на автомобила на лицензирана автомивка бяха осчетоводени нагледно и прилежно от мен в рамките на същият ден. Фотографията , чиито автор съм аз, бе използвана за създаването на годишен календар на ф-ма ....
По същото време съм извършвал и индицидуални фотографски снимки на част внасяната от Вашета фирма стока, които са били разпечатвани и разпространявани без мое разрешение и съгласие и от това Вие сте печелили дивиденти.
Моля, също така да имате в предвид, че бях застъпен да бъда фотограф и на второто по рода си изложение което Вашета фирма организира „ ... „ провело се тази година в град Габрово. За трите дена престой ми бе осигурен хотел и нощувка с двама от вашите служители, което причини сравнителни неудобства от лично естество. За 4-те дена престои в град Габрово,за работата и фотографските услуги който извърших ми бяха заплатени 45 лв дневни пари като единият ден не беше включен в изчислените от Вас 15 лв. дневни пари поради същата причина, цитирам „ Бира и храна на корем „
Г-н ..., имайте в предвид че Вашета фирма си позволи използва фотография която с много търпение и труд аз съм заснел, да разпечата и да я предостави на всеобщо достояние като върху нея бяха сложени чрез компютърна обработка имената на фирми и марки който аз не познавам. Във връзка с това и въз основа на факта, че никъде не бяхте упоменали името ми като автор на тази фотография, която аз ви прилагам към настоящето уведомлително писмо, се чувствам накърнен и използван неправомерно като лице което упражнява свободно фотографското изкуство и занаят.
Вярвам, че живеем във време в което все още има достойнство и чест сред хората.
"
cr3at0r
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юни 2011, 14:58

Re: Aвторски права над снимки

Мнениеот thereshka1 » 22 Дек 2011, 22:34

Искам да попитам дали имам права върху снимки,които не са правени от мен,но присъства моето дете с чичо си?Искам да знам дали,ако снимката е качена в профила на етърва ми без мое знание,аз какви права имам?Какво бих могла да сторя ?Имам ли права да искам от нея да махне снимката при положение,че не ме е питала,а аз съм майката на детето ,което е снимала и е качила в профила си във Фейсбук?Моля ви пояснете ми каки са моите права и какви мерки трябва да предприема?
thereshka1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2011, 13:18


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron