начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Дизайн на опаковка

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дизайн на опаковка

Мнениеот ironimos » 21 Окт 2012, 07:31

Здравейте!

Имам следния проблем...

Преди няколко месеца (близо година) изработих по възложена поръчка, дизайн за опаковка на шоколад.
Направих глупостта да изпратя файловете за печат преди да ми бъде заплатено и сега продуктът се продава в търговската мрежа, без да е заплатено за труда ми.

Имам дълга поредица от и-мейли, които доказват, че аз съм изработила дизайна, както и всички файлове.
Понеже става въпрос за обществена (известна) личност, не знам дали е редно да дам повече информация по случая в публичен форум.

Бихте ли ме посъветвали какви стъпки да предприема, за да получа възнаграждението за положения труд.
Мога да отговоря на допълнителни въпроси, ако тази информация не е достатъчна.

Благодаря предварително!
ironimos
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Окт 2012, 07:14

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот emanuel_a » 21 Окт 2012, 15:17

Във връзка с поставения от Вас казус, бих искала да ми предоставите следните подробности:
1. Съществува ли между Вас и възложителят договор за поръчка ? - В този тип договори се уреждат срокове за изработка от Ваша страна, срок на заплащане, неустойки, както и дали работата се предава с приемо-предавателен протокол и много други важни условия. Мога да предоставя повече информация на лични съобщения, тъй като разбирам от Вас, че се касае за публична фигура и не бихте искали да предоставяте подробности.
Поздрави и хубава седмица!
emanuel_a
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Юни 2009, 11:44

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот ironimos » 22 Окт 2012, 12:38

Здравейте!
За съжаление нямам договор (тогава не бих поставяла въпрос тук). Поради тази причина вече си имам обеца на ухото :)
Въпросът е какви стъпки да предприема оттук нататък, след като продуктът е на пазара.

Както казах, имам само доказателства в и-мейли, че аз съм изработила проекта и аз съм предоставила файла за печат.

Поздрави!
ironimos
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Окт 2012, 07:14

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот emilgrigorov » 22 Окт 2012, 18:40

:idea: Ми , по чл. 410 ГПК. И - той гони. :lol: :arrow: адвокат.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот emilgrigorov » 22 Окт 2012, 20:42

Прав си, Док. И не е само това. От римско време, па и преди това, да си вземеш нещо чуждо си е такОвО :lol: Затова си мисля, той да гони, както е гепил. Ама си трябва адвокат в състезанието :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот ironimos » 22 Окт 2012, 20:47

emilgrigorov написа::idea: Ми , по чл. 410 ГПК. И - той гони. :lol: :arrow: адвокат.


Хм... кофти е, че сме от различни градове и не си заслужава да се харча за път.
Благодаря и на doc03! Това го прочетох преди да пусна темата.

Вече не ми е толкова за парите, колкото за обидите и заплахите, които избълва към мен в и-мейли.
Някои хора като ги покажат по телевизията и после не могат да дойдат на себе си... такава звездомания ги гони.

Освен пак да ги покажат, но този път по Господари на ефира :roll:
ironimos
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Окт 2012, 07:14

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот emilgrigorov » 22 Окт 2012, 21:00

Виж сега.
Не е гадно да направиш нещо за някой, и да му го харижеш.
Лично в конкретата ми дейност имам поне 5 (вече не ги броя) предавания на "Частен случай" по мои казуси, все аз съм лошия и все се оказва, че не съм. И няколко на Канал 1 в праймтайма.
Кофти ми става, като се краде.
По 410 няма значение градовете, а разходите за адвокат се връщат.
Но нека и Док си каже думата, а и целокупната правна мисъл, дето къде е :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот ironimos » 24 Окт 2012, 07:01

Благодаря, Емил!

Бих искала да попитам какъв вид адвокат да потърся. Специалист по търговско право?
Съжалявам за евентуално глупавия въпрос :oops:
ironimos
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Окт 2012, 07:14

Re: Дизайн на опаковка

Мнениеот emilgrigorov » 24 Окт 2012, 11:39

По чл.410 е изпълнително. В основанията има търговски взаимоотношения, или може би - устна уговорка за изработка с физическо лице. Необходимо е адвокат да се запознае с конкретиката, и да прецени. Това, моето предложение, е хипотетично, може и да стане.
Аз не съм адвокат, но тук витаят доста, и то добри. Нека те да вземат отношение.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron