начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Как бихте решили този казус?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как бихте решили този казус?

Мнениеот rose_madder » 20 Ное 2012, 00:33

Само да уточня, че ми трябва за изпит, не следвам право,но ще имаме подобни казуси на изпита и ми трябва да видя горе-долу как се решават. Благодаря на всички !

Примерен казус
Г-н Обершлик, австрийски журналист, бил главен редактор на списание “Форум”.На 7 октомври 1990 г., по случай “честването на мира”, лидерът на Австрийската партия на свободата и губернатор на провинция Каринтия Йорг Хайдер произнесъл реч, в която възхвалявал ролята на войниците, взели участие във Втората световна война, включително и тези от германската армия, за борбата за мир и свобода и за изграждането на съвременното демократично общество. Политикът отбелязал, че свободата на словото не би съществувала, ако не бяха тези войници.
Речта била възпроизведена изцяло в списание “Форум”. В коментара на г-н Обершлик, който бил озаглавен “P.S.: “Идиот” вместо “Нацист”" се казвало:”Аз ще кажа за Йорг Хайдер, първо, че той не е нацист, и второ, че той обаче е идиот. (…) Отричайки на тези от нас, които не са имали щастливата според него съдба да рискуват живота си в униформата на честта на Третия райх, правото да претендират свобода на възгледите, а камо ли пък политически свободи (а самият той никога не е имал щастието да служи в униформата на СС или на Вермахта), и по този начин изключвайки и себе си заедно с огромното мнозинство австрийци от упражняването на тези свободи, той според мен е идиот.” На 26 април 1991 г. г-н Хайдер подал пред съда във Виена тъжба за клевета. Виенският съд приел, че са надхвърлени границите на допустимата критика.
Журналистът Обершлик се обърнал към Европейския съд за правата на човека за защита на правото си на свободно изразяване на мнение.
rose_madder
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Ное 2012, 00:26

Re: Как бихте решили този казус?

Мнениеот andy70 » 21 Ное 2012, 18:50

@rose_madder, при решаването на казуси, след изложение на фактическата обстановка, следват въпроси, каквито при Вас липсват!
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Как бихте решили този казус?

Мнениеот izmamen » 10 Фев 2013, 00:41

Здравейте,
имам един несъществен казус (дотолкова, доколкото не посмях да отворя нова тема), но имам нужда от помощ и огромно желания да го разреша в моя полза. Дано ви бъде интересно :)

За период от около 4 години бях активен потребител в даден интернет форум. За това време имам около 4500 поста и най-малко 100-150 снимки и други оригинални визуални материали (схеми, скици и пр.). Самите постове, пък съдържат предимно анализи, коментари, преразказ на наблюдения, споделяне на личен опит, а и лична информация и други.
По една или друга причина, в момента съм баннат в този форум, но няколко дни по-рано решен, че за мен повече място там няма, пожелах да се изтрият абсолютно всичките ми мнения, включително и приложените материали или поне да не се визуализират. Към момента, освен, че ми е забранен достъпът, ми бе и категорично отказано да се изтрие, каквото и да било от публикуваното от мен собственоръчно, а още по-интересно, че след като бях започнал да си трия коментарите ръчно (преди бана), то ми бяха отнети правата да си редактирам мненията ("ограничени права"), като така ме възпрепятстваха сам да си изтрия постовете.
Държа да отбележа, че нито при регистрацията ми в онзи форум, нито на по-късен етап съм декларирал, че всичко което публикувам, включително авторски снимки и т.н., го отстъпвам за вечно ползване или нямам право да го трия/искам да бъде изтрито, т.е. по никакъв начин не търся права, от който по-рано съм се отказал.
Твърдо съм решен да си търся правата, само че не знам откъде и от коя институция да започна? Определено нямам време и капацитет да се занимавам с адвокати и съд, ако е възможно да пусна няколко жалби пред съответните институции бих го предпочел.
izmamen
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Авг 2006, 09:09


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron