начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

търговска марка - допустимо ли е?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


търговска марка - допустимо ли е?

Мнениеот hrdtz » 05 Авг 2014, 18:56

Здравейте,

Имам следния въпрос относно нова търговска марка.

Искам да пусна нов продукт (хтанителен) под наименование съвпадащо с наименованието на населеното място в което го произвеждам, без да имам някакви географски претенции и прочие.

По специално кисело мляко наречено "Бяла река". Мога ли да запазя "бяла река" като търговска марка под която да продавам продукта си?

Предполагам отговорът е да, защото има кисело мляко пършевица, опицвет, железница и т.н. които съвпадат с няименованието на населено място.

Благодаря.
hrdtz
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Юли 2014, 14:05

Re: търговска марка - допустимо ли е?

Мнениеот moommy » 06 Авг 2014, 15:32

Явно всички са в отпуск и отново на мен се пада честта :)

Въпросът засяга една област изпъстрена с чудновати практики, но в случая те не са от значение - предположението Ви за отговор е (с голяма степен на вероятност) грешно, защото марката е вече регистрирана точно за тези стоки - рег. №63638 с притежател "БЕЛЛА БЪЛГАРИЯ" АД...

...друг е въпросът дали може и дали си струва да се прави нещо - много са вариантите за разиграване. Опитът ми подсказва, че в случая е по-добре да не се занимавате, едва ли ще Ви е изгодно :)
Аватар
moommy
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 11 Авг 2008, 11:42
Местоположение: София


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron