начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Аркадни игри в бар?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Аркадни игри в бар?

Мнениеот yazoozay » 19 Яну 2015, 23:16

Здравейте,

Бях пуснал преди време тема за Плейстейшън в бар, но нещата се оказаха доста по-дълбоки от колкото си мислех и за това се насочих към друга форма на забавление, та именно старите аркадни игри в сандъци.
Намерих фирми, които продават и отдават такива под наем. Работят по стария принцип с жетони.
Та питането ми е, легално ли е да използвам такава машина в бар, трябват ли ми някакви специални разрешителни за нея и променя ли по някакъв начин статутът на заведението ми, имането на такава?
До колкото разбрах от собствениците на аркадите, те не издават никакви документи, освен документ за покупко-продажба.

Благодаря предварително!

Лека вечер или хубав ден :)
yazoozay
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Дек 2014, 12:42

Re: Аркадни игри в бар?

Мнениеот ivanov_p » 20 Яну 2015, 00:09

Мисля, че ти казах и тогава, плейстешън и други игри можеш да сложиш без проблеми, когато са на устройства предвидени за обществено ползване, вероятно такива устройства имаш предвид под "в сандъци". Старите игри в сандъци също имат авторски права, като всяко нещо определено като електронна игра, освен ако няма изрично съгласие, че могат да се ползват без такива права. Пробвай с тип флипери или потърси игри на големите фирми, като си плащаш правата, които май са на игра. Естествено след като помислиш дали ще има калабалък клиенти, които са пият на сред гюрултията, която вдигат игрите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron