начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Торенти, авторски права и други подобни

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Торенти, авторски права и други подобни

Мнениеот vivito » 28 Фев 2015, 00:33

Здравейте, интересува ме следното: ако имам сайт за филми (с трейлъри и описание на сюжета), проблем ли е ако сайта има линкове към торентите на замунда?
Друг вариант е сайта да няма линкове, а да пише ID на филма и да се обясни на потребителите, как с това ID могат да го намерят в замунда, без да има линкове.
Знам, че качването на торенти е забранено в България, както и торент тракерите, но в този случай, сайтът няма да съдържа торенти.
Бъдещето принадлежи на тези, които вярват в красотата на мечтите си.
vivito
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Апр 2013, 23:58

Re: Торенти, авторски права и други подобни

Мнениеот smith7 » 12 Яну 2019, 13:48

Всеки иска да се възползва от чуждото и някак да си измие ръцете, че не е виновен. Защо просто не сложиш текст "има го в Замунда" или по-добре "проверете дали го има в Замунда" с линк към раздел Търсене на замундата? Ако липсата на автоматизация те притеснява, че ще изгубиш потенциални "клиенти", тогава наистина трябва да се замислиш защо са създадени законите за авторски права.
smith7
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Яну 2019, 00:39


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron