начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Мнениеот ihaveaquestion » 01 Юли 2020, 16:07

Здравейте. Когато човек заплати да му се направят снимки (например паспортни) във Фото студио, кой става притежател на правата върху снимките? Може ли авторът ( фотографът ) да ги използва след това например за рекламна дейност свободно. Питам тъй като, при проверка в Google къде да се снима човек излизат много студиа , които очевидно използват снимките на бивши клиенти и не един двама, а стотици. Паспортните снимки не са ли вид личнни данни, все пак на тях ясно се вижда лицето и то може да бъде идентифицирано?
ihaveaquestion
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юли 2020, 15:58

Re: Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Мнениеот jhoro » 01 Юли 2020, 18:00

ihaveaquestion написа:Здравейте. Когато човек заплати да му се направят снимки (например паспортни) във Фото студио, кой става притежател на правата върху снимките? Може ли авторът ( фотографът ) да ги използва след това например за рекламна дейност свободно. Питам тъй като, при проверка в Google къде да се снима човек излизат много студиа , които очевидно използват снимките на бивши клиенти и не един двама, а стотици. Паспортните снимки не са ли вид личнни данни, все пак на тях ясно се вижда лицето и то може да бъде идентифицирано?


Становище на Комисията за защита на личните данни - В кои случаи не се изисква съгласие за обработване на лични данни
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Право на собственост (употреба?) върху снимка.

Мнениеот ihaveaquestion » 01 Юли 2020, 18:35

jhoro написа:
ihaveaquestion написа:Здравейте. Когато човек заплати да му се направят снимки (например паспортни) във Фото студио, кой става притежател на правата върху снимките? Може ли авторът ( фотографът ) да ги използва след това например за рекламна дейност свободно. Питам тъй като, при проверка в Google къде да се снима човек излизат много студиа , които очевидно използват снимките на бивши клиенти и не един двама, а стотици. Паспортните снимки не са ли вид личнни данни, все пак на тях ясно се вижда лицето и то може да бъде идентифицирано?


Становище на Комисията за защита на личните данни - В кои случаи не се изисква съгласие за обработване на лични данни


От тази статия не става ясно законно ли е или не е. Съгласие ми е ясно, че не се изисиква, аз отивам и доброволно го давам. Въпросът е има ли права фотографът/студито върху снимките, за които съм заплатил да ми се направят, те да бъдат изпозлвани с цел реклама от тях без мое съгласие. Изобщо не е засегнат този въпрос в становището на Комисията.( може би аз не разбирам)
ihaveaquestion
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юли 2020, 15:58


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron