начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Престой на чужденка с българин и общи деца

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Престой на чужденка с българин и общи деца

Мнениеот kukata » 24 Ное 2022, 15:38

Здравейте.

Аз съм българин с българско гражданство. Приятелката ми е норвежка, с норвежко гражданство. Нямаме брак.

Имаме 2 общи деца, родени в Норвегия. Едното дете има българско ЕГН вече, а на другото му предстои да се извади, когато се приберем в България.

Тя има още едно дете от друга връзка с норвежец, родено в Норвегия. То също живее с нас постоянно.

Предстои да се преместим всички заедно в България.

Въпросът ми е следният.

Как може, тя и детето което не е от мен да се регистрират в България, така че, детето да посещава училще в България?

От това което, разбрах до момента.
1) Трябва да се отиде в МВР и да се регистрира с документ разрешение адреса на който ще пребивава от собственика на имота.
2) Не съм наясно как стои въпроса със здравното осигуряване. В училищата се изисква, детето да има личен лекар.

Благодаря ви, предварително за отделеното време да ми помогнете.
kukata
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2013, 13:47

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron