начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Отказана виза D за България след сключен брак?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот coloss » 09 Май 2009, 17:12

nikiboy написа:това са ни законите, но какво да се прави..... от кой град сте?

Благодаря за всичко казано до тук. Вече мога да получавам ЛС, ще чакам отговор конкретно по моя въпрос :D Иначе съм от Бургас.
coloss
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Май 2009, 23:23

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот boykoha » 21 Май 2009, 11:06

Разберете, че суверенно право на всяка държава е да решава кой чужд гражданин да пусне да влезе на своя територия и кой-не.
Затова не обвинявайте държавата, че упражнява това свое право.Напротив, трябва да я поздравите, че го е направила.
Представям си, какво щеше да се пише, ако нямаше такъв контрол.
boykoha
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Май 2009, 10:50

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот miivanova » 13 Фев 2010, 12:04

Кажете ми как да поздравя "родината" си, след като тя не защитава моя интерес по никакъв начин... и ме ощетява и накърнява правото ми на избор, защото съм избрала да бъда с ЧУЖДЕНЕЦ!!! и то не какъв да е, а Нигериец - заплаха за националната сигурност...
И в каква връзка въобще цитирате тук изрезки от медиите за престъпни дейности, извършени от нигерийци. То ако се има предвид колко такива се извършват и от българи... ми то по-добре човек въобще никога и за никого да не се жени, защото във всички нации има престъпници!!! Българската мафия да не би да е по-добра от нигерийската, щото си е НАША... пък от нашто по-убаво нема!
Така и не разбрах от тази тема, какво всъщност може да се направи след като на чужденеца му е отказана виза. Ако някой има СМИСЛЕН отговор, ще съм повече от благодарна да го чуя!
Последна промяна miivanova на 21 Мар 2010, 19:14, променена общо 1 път
miivanova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Фев 2010, 11:36

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот nikiboy » 14 Фев 2010, 13:13

miivanova написа:....Така и не разбрах от тази тема, какво всъщност може да се направи след като на чужденеца му е отказана виза. Ако някой има СМИСЛЕН отговор, ще съм повече от благодарна да го чуя!


Ами да Ви отговоря откровено, визата я отказва български посланик или консул, а техният началник, на който може да се жалвате е Министъра на външните работи. С една дума - сложна работа. Ако е дал писмен мотивиран отказ ( което ще ме очуди много ) може да го обжалвате в съда.
По-скоро устният отговор защо е отказана визата би помогнала повече.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот miivanova » 14 Фев 2010, 16:27

Както и предполагате мотиви за отказа не ни бяха изложени. Консулът каза, че не той взема решението. От МВнР първо ми казаха, че не те вземат решението, а МВР. A след това че МВнР не е длъжно да обосновава решенията си.
А всъщност според Наредбата за условията и реда на издаване на визи решението се взема именно от Дирекция "Консулски oтношения" към МВнР, съгласувано с Дирекция"Миграция" и т.н...Така че то и те самите не са наясно кой какво прави!
Напълно безумие! На всички телефонни номера във МВнР никой дори не ти се представя - кой е, какъв е, каква длъжност заема? Така добре ни е организирана държавата, че всичко да е сложно, бюрократично и да отнема ужасно много време!!!
miivanova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Фев 2010, 11:36

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот nikiboy » 18 Фев 2010, 22:22

miivanova написа:Както и предполагате мотиви за отказа не ни бяха изложени. Консулът каза, че не той взема решението. От МВнР първо ми казаха, че не те вземат решението, а МВР. A след това че МВнР не е длъжно да обосновава решенията си.
А всъщност според Наредбата за условията и реда на издаване на визи решението се взема именно от Дирекция "Консулски oтношения" към МВнР, съгласувано с Дирекция"Миграция" и т.н...Така че то и те самите не са наясно кой какво прави!
Напълно безумие! На всички телефонни номера във МВнР никой дори не ти се представя - кой е, какъв е, каква длъжност заема? Така добре ни е организирана държавата, че всичко да е сложно, бюрократично и да отнема ужасно много време!!!

Ами МВР изказва единствено становище при кандидатстване за виза "Д" само ако от МВнР са поискали такова. Тоест - нещо от рода "възразява поради.... причини" или "не възразява". Според тези причини консулът или посланикът преценява дали да даде или не виза, той е човекът, който законно може да проведе интервю с лицето, да провери чрез съответните служби верността на документите, които това лице представя и истинността на дадените от него данни.
Може би има нещо..... това лице може да е в списъци на Интерпол или Европол и т.н.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот miivanova » 03 Мар 2010, 10:08

Преднишният път като е кандидатствал за виза за обучение в страната ни не е бил списъците на Интерпол или Европол явно, защото друг нигериец преди него не е решил да се опита да взриви самолет... ама сега вече може да е щото онзи нигериец... А доколкото знам за това че си учил в НБУ не те включват в този вид списъци. Благодаря за отговора, но допускането е абсурдно! Истината е, че положението в дъжавата ни също е абсурдно и вместо тя да подпомага и защитава интересите на гражданите, им прави живота черен!

Искам да забележите кой е престъпника в този случай - ЧОВЕКЪТ със СТАНОВИЩЕТО (просто не ме сме знаели, че има "такса" за издаване на виза):
"Софийският апелативен съд остави в ареста бившия директор на Дирекция "Миграция" при МВР Стефан Христов. Той обжалва решението на Софийски градски съд от миналата седмица, когато магистратите му наложиха най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража". Срещу него има повдигнати обвинения за престъпление по служба.

Второинстанционният съд прие, че е налице обосновано предположение, че именно Христов е извършител на приписаното му деяние. Тъй като той е отстранен от длъжност и е с чисто съдебно минало, съдът счете, че няма опасност да извърши ново престъпление или да се укрие. В същото време магистратите се позоваха на практиката на Европейския съд на правата на човека и приеха, че е налице изключително посегателство върху функционирането на системата на държавните органи, което застрашава националната сигурност и европейската сигурност. С тези мотиви съдът определи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража" на Стефан Христов.

Христов бе задържан на 16 февруари при специализирана операция на МВР, ДАНС и Националната следствена служба. Тогава вътрешният министър Цветан Цветанов потвърди първоначалните информации относно задържането на Стефан Христов, че е подпомагал организирана престъпна група, занимавала се с набиране и подпомагане на чужди граждани, които чрез издаване на документи с неистинско съдържание влизали в България." Дарик
miivanova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Фев 2010, 11:36

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот miivanova » 22 Сеп 2011, 11:52

До ilianusha: Здравей опитвам се да ти изпратя лично съобщение, но изглежда не си ги разрешила. Влез си в профила и трябва да промениш настrойките да можеш да получаваш ЛС. Ако не успееш, мога тук да ти пиша или ми дай твой имейл адрес. До скоро! Надявам се да видиш това съобщение!
miivanova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Фев 2010, 11:36

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот rts » 30 Сеп 2011, 17:21

Направете писмено запитване до МВнР и до МВР точно поради какви причини е отказана визата, длъжни са да Ви отговорят. Посочете също, че правното основание е лишено от всякакви мотиви и молите тези мотиви подробно да бъдат изложени.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот nikiboy » 03 Окт 2011, 21:33

rts написа:Направете писмено запитване до МВнР и до МВР точно поради какви причини е отказана визата, длъжни са да Ви отговорят. Посочете също, че правното основание е лишено от всякакви мотиви и молите тези мотиви подробно да бъдат изложени.


МВР не отказва визи, просто защото при тях не се подават документи за такива. Органът отказващ виза е посланик и консул.
Не мисля, че такава информация ще се предостави на съпруг или съпруга на лицето. Трябва то лично да подаде това запитване.
Така че най-точния отговор е, запитване от чужденеца до МВнР, вече може чрез неговата съпруга, както и адрес в България за кореспонденция.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот rts » 07 Окт 2011, 12:56

В процедурата по даване на визи МВнР си сътрудничи с МВР - това за инфо. Питащият (имам предвид пряко заинтересованото лице) може и да си направи запитването само до МВнР. Консулските служби и посоствата на РБ са част от системата на МВнР. Съггласна съм за подробностите кой и чрез кого ще отправя запиватнето, но въпросът не беше такъв.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот kmonev » 16 Фев 2012, 13:37

За да направим картинката още по шарена, ще ви кажа, че имах следния случай:

1. Гражданин на една от "проблемните" държави, женен за българка.
2. Брака пресъставен у нас и издадено българско удостоверение
3. Наличие на валиден и нотариално заверен договор за наем на жилище в РБ от чужденеца
4. Разрешено на чужденеца пребиваване в страна членка на ЕС /примерно Белгия/

при заявление за виза Д за получаване впоследствие и на БГ пребиваване на основание брака
отказа знаете ли на какво основание беше ? Че видите ли в жилището нямало елементарни
битови условия ?!?

В момента казуса е в съда, спечелено на 1ва инстанция от чужденеца. Така че като извод
всичко може да се очаква от МВнР. Нашите консули не вземат решението за визите Д, пращат
се документите в БГ и тук се решава. Естествено със съгласуване с МВР.
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот nikiboy » 02 Мар 2012, 00:25

А отказа писмен ли беше, защото аз за първи път чувам някой да обжалва отказ за виза
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот kmonev » 04 Мар 2012, 19:10

да писмен беше, от посолството ни в Хага. в края на отказа изрично е отбелязано че подлежи на обжалване по съдебен ред
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот nikiboy » 06 Мар 2012, 20:43

kmonev написа:да писмен беше, от посолството ни в Хага. в края на отказа изрично е отбелязано че подлежи на обжалване по съдебен ред

Ааа, ама то в Европа, затова е писмен.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отказана виза D за България след сключен брак?

Мнениеот myninka » 27 Окт 2017, 22:12

Здравейте,
Темата е старата, но явно методите на държавата ни да ни защитава от чужденците, които с брак с невинни българки, се опитват да се доберат до виза Д, си остават същите.

Съвсем без сарказъм вече, искам да помоля за съвет в същата ситуация, описана от kmonev. Причините за отказ на визата са смешни, все пак обосновани в писмен вид и с право на обжалване. Желая консултация от опитен в тези ситуации професионалист, или просто човек, сблъсквал се с машината. Моля ви, свържете се с мен по ЛС.
myninka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2017, 21:50

Предишна

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron