начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Придобиване на българско гражданство!!!

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот kkooccee » 20 Юли 2009, 16:29

Уважаеми Дами и Господа,

задавам тук този въпрос с надежда за компетентни съвети.
Говоря с конкретни факти. Мой приятел - български турчин, притежаваш българско гражданство, но живее в Турция сключва граждански брак. Съпругата му е само с турско гражданство. Какви са възможностите тя да кандидатства за българско гражданство?

Благодаря предварително на всички, които се отзоват на въпроса ми!
kkooccee
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Юли 2009, 16:21

Re: Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот kkooccee » 21 Юли 2009, 08:09

Хайде де, помогнете!!!
Или препоръчайте някой юрист, който би могъл да ме насочи към решението на казуса.
kkooccee
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Юли 2009, 16:21

Re: Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот sunrise » 21 Юли 2009, 10:15

При така описаните факти, почти никакви. Това ли е новата далавера за ЕС?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот kkooccee » 23 Юли 2009, 07:57

За каква далавера говориш???
Приятеля ми е български гражданин и иска, когато ми идва на гости да не чака съпругата му за виза. А Той е лекар и получава 9 000 лв. заплата и няма никакво намерение да се възползва от някакви далавери. Явно ти си ограничен и не можеш да разсъждаваш нормално. Бургаския свободен ли си завършил право или благоевградския? :D
kkooccee
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Юли 2009, 16:21

Re: Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот sunrise » 24 Юли 2009, 10:54

Няма значение ,къде съм завършил ? И какво общо има колко взема в Турция относно визата? И като е толкова богат, би трябвало да може да наеме адвокат за тази работа.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот nikiboy » 26 Юли 2009, 11:39

Българско гражданство се дава при наличие на причина за това.

След като живеят в Турция, а не в България ще е доста трудно службите да напишат резолюция "да" на молбата й. Защото ако някой си мисли, че се подават документи и после Указ на Президента и хайде....

Значи - за българско гражданство се кандидатства единствено в Министерство на правосъдието в гр. София - обикновено се чака около 2-3 години за случай като описания от вас. А имайки предвид, че една партия вече не пее в хора, определено биха Ви отрязали, както писах най-горе.

В Турция виза за гостуване се дава за 3-4 работни дни, не мисля, че горният вариант, който описвате би бил по-лесен, освен ако няма друга причина.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Придобиване на българско гражданство!!!

Мнениеот kkooccee » 03 Авг 2009, 08:22

Мерси!!!
kkooccee
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Юли 2009, 16:21


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron