начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

какво гражданство да изберем за детето ни

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


какво гражданство да изберем за детето ни

Мнениеот veselinabb » 05 Авг 2009, 13:44

здравейте казвамсе веселинабб излам да попитам лице което е запознато много добре с випросами .прдстои ни сключване на граждански брак в турция асим билгарка а бащата на дететоми es dvoino grajdanstvo билгарско итурско ,т.е.дететоми автоматично ли получава гражданство или се подготвят отделни документи там.и след врема ще го тирсятли за казарма в турция при ословие че не живее там.какво трибва да направи в този случай .как да си запази билгарското гражданство като има турско име.благодариви. :?:
Последна промяна consultant на 05 Авг 2009, 14:05, променена общо 1 път
Причина: ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
veselinabb
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2009, 15:50

Re: kakvo grajdanstvo daizberem za detetoni

Мнениеот sunrise » 05 Авг 2009, 13:57

Едва ли ще намерите лице, което да е запознато с турското законодателство. Мисля обаче, че ще го търсят за казарма , ако е тяхен гражданин. Не зная дали Турция признава двойно гражданство в такъв случай. Детото обаче по рождение си придобива българско гражданство , след като и двамата родители сте български гражданин. Няма значение , че не носи българско име за да е български гражданин.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: какво гражданство да изберем за детето ни

Мнениеот nikiboy » 18 Авг 2009, 20:31

къде е родено това дете?
Ако е в Турция, то вече има турско гражданство. За да получи българско трябва да дойдете в БГ и да подадете нужните документи в министерство на правосъдието..... става бързо във вашия случай. А до казармата... попитайте в lex.tr :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron