начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 25 Яну 2010, 20:36

nikiboy Законът,по който се уреждат би трябвало да е един и същ за всеки. И,че когато един се уреди трябва и всички останали да могат, естествено на база това дали даденото лице е издирвано или застрашило с нещо сигурността на държавата.
Защото най-често се оказва,че точно тези,които искат по законов ред да си оправят положението не успяват,а тези където закона не ги интересува вече са се оправили и не седят да пишат тук "Моля помогнете"!!!!!!!
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 25 Яну 2010, 20:42

anamariq написа:Много неприятно звучи изказването да съдиш за цяла огромна нация ,това е толкова грозно.Те така говарят за нас в Европа,заради някой или няколко.....Извинявай но определено мисленето тук липсва....То по твоята логика половината българи трябва да останат без гражданство :lol: :lol: Гражданството обикновенно се дава по рождение а не по критерий ,като твоите.


Точно, момчето има арменско гражданство.
Нито майка му, нищо баща му са български граждани.

Ами има критерии, например защо в Германия за да вземеш немско граждаснтво трябва да се откажеш от другото си.. например българското.
Правилно - армнеският посланик ( кадровик на армията им ) им нарушава човешките права - той им дава или пасаван за завръщане в Армения с валидност 7 дни или НИЩО.
От там им идва проблема..... ако обаче родителите им ги бяха узаконили в България преди навършване на 18 год. възраст - липсата на този национален арменскипаспорт не би им бил голяма пречка, само проблем. Но пък тогава е трябвало да плащат държавни такси - а те не са пожелали. Кофти ситуация, в която държавата не им е виновна.
Мой близък е в САЩ от 7-8 години, скоро ще го депортират, въпреки че работи, учи, има 3 кредитни карти, жилище, автомобил и т.н - но хората си имат закони - без изключение.

Съжалявам за момчето, но от човешка гледна точка. От другата гледна точка - съжалявам.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот bobi-12 » 27 Яну 2010, 00:12

Защо обвинявате родителите че не са направили това или това.Дори и да бяха узаконили пребиваването -след като изтече срока на паспорта му пак до задънена улица се стига.Трябва да навърши 29 г. за да може да си плати и да му се издаде военен билет и след това паспорт.До тогава нищо ама нищо не може да се направи . Познавам хора които са в същото положение.Бежанец също не може да стане защото Армения се води демократична страна и статут никога няма да му се даде.Или се крие или ако го хванат екстрадация и забрана.Друг вариант е дела дела и мотане с години докато навърши както казах годините за да си плати казармата.Арменското посолство няма да му издаде паспорт .Такива са законите им.
bobi-12
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 16 Мар 2009, 20:50

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот bobi-12 » 27 Яну 2010, 01:18

И още нещо искам да му кажа.ОТИДИ И СИ ИЗКАРАЙ ВОЕННАТА СЛУЖБА .В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ГОДИНИ ЩЕ МИНАТ А ЖИВОТА ЩЕ ТИ БЪДЕ АД И ЩЕ СИ ПРОПИЛЕЕШ ГОДИНКИТЕ.
bobi-12
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 16 Мар 2009, 20:50

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 02 Фев 2010, 13:15

Аз наистина не мога да разбера техните закони и по-скоро това как може да бъдеш поданик на дадена държава и да си задължен да изкараш военна служба ,без да имаш документ за самоличност на същата страна.Това ми звучи доста абсурдно,да не говорим ,че това здравия разум вообще не може да разгадае как може да се случва в 21 век....
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот korry » 02 Фев 2010, 13:34

аз не мога да разбера защо придобиването на българско гражданство след като от 6годишен си тук трябва да бъде нещо мъчно и скъпо :roll:
Егати държавата дето я имаме.

Моя съвет е - повече самочувствие - ти си гражданин на България по съзнание и по ред други критерии!
...... им на писаните закони и тъпите им правила,.
Тъй де. Почувствай се човек и вместо да се МОЛИШ започни да ИЗИСКВАШ.

Успех!
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 02 Фев 2010, 20:23

Аз горе -долу съм запозната с процедурата относно получаването на гражданство-в неговия случай да кажем примерно че има документ за пребиваване в страната и реши че ще подаде документи за българско гражданство по обща натурализация-следва да се снабди с доста документи и да отговаря на доста изисквания..Преведенен акт за раждане и легализиран услугата струва около 80-90лв,свидетелство за съдимост,документ от прокуратурата че няма повдигнато обвинение срещу него,медецински изследвания че не е болен от 5 вида болести и както не е здравно осигурен ще му струва 40-45лв,документ че не дължи данъци,глоби и осигуровки на държавата ,документ че владее български език може и диплома за завършена степен на образование в България,която трябва да е нотариално заверена,документ че се е откзалал от досегашното си гражданство,отделно такса за гражданство Българско мисля че и тя не малко...Отделно трябва да пообиколи доста институции да се яви лично в София ВРЕМЕ И ПАРИ В НЕГОВИЯ СЛУЧАЙ МНОГО ПАРИ......Да е отговорил на изискаването че документа му за пребиваване е с резрешение преди не по-малко от 5 години.И най-накрая да умее да чака ,а доста се чака защото в неговия случай няма облекчени условия...Така се получава БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО!
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот korry » 02 Фев 2010, 21:37

с други думи
егаси тормоза
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 03 Фев 2010, 02:13

С други думи пари време нерви...Не си мислите ,че лесно се получава Българско гражданство ,дори и да живеее 50 години тук има закони и трябва да отговори на изискванията ...Реално погледнато по мое виждане той си е Българин знае историята ни тук е учил и т.н ,но не и според законите
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 03 Фев 2010, 19:59

korry написа:аз не мога да разбера защо придобиването на българско гражданство след като от 6годишен си тук трябва да бъде нещо мъчно и скъпо :roll:
Егати държавата дето я имаме.



Данните за пътувания през границите ни са вкарани в база данни от преди 12-тина години. Тоест, преди това освен печат в старият паспорт на майката ( който вече е изтекъл и е върнат на арменската държава и тя й е издала нов ) друго доказателство кога това лице е влязло в България няма.
Удостоверяващ документ за това не е бележник от училище или друг подобен документ. При проучване за БГ има инструкции, които се спазват. Така че, освен изключение с президентска воля и намеса друго няма как да му помогне. Но освен него, така са ЗАБАТАЧЕНИ стотици арменци..... и всичките чакат.. и аз се чудя какво чакат.
Ако това момче преди 7-8 години беше получило пребиваване ( на база вписването му във валиден арменски паспорт на майка му като малолетен) и родителите му бяха плащали държавната такса от 500лв на година за пребиваващ чужденец, а после бяха му подали документ за постоянно пребиваване ( на база 5 години без прекъсване в страната )и бяха платили държавната такса от 900лв за получаването му.... сега дори и без национален паспорт, момчето щеше да е постоянно пребиваващ и да няма проблеми и заплаха за изгонване, а щеше да има проблем само с издаване на документ за самоличност!
Но, спестените пари тогава и "криене" ( защото всеки адвокат би ги посъветвал с горното тогава ) от властите ги докарват до този момент, когато връщане назад няма.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 03 Фев 2010, 21:03

...Извинявай ,но тези такси са много за мен лично дето работя ,а какво остава за него ....Нека се погледне ,той няма право да работи ,но таксите трябва да си внесе ,от къде да дойдат тези пари.И като има много Арменци с неговия проблем ,защо тук не им се оказва съдействие все пак тези хора са на територията на България примерно да кажем четвърт век ,това е доста доста време .И защо не са потърсени начини да им се помогне -държавата със своите правомощия ,едва ли искат вообще да се връщат тези лица в Армения,говорим за проблем на стотици хора ,не единичен случай ,а проблема си е много голям няма какво да се лъжем...
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот bobi-12 » 03 Фев 2010, 23:46

Taka e арменците имат огромни проблеми с тези арменски паспорти.Мой познати при постоянно пребиваване с работещи фирми ,дори и брак с българка след като изтече арменския паспорт вече 10 г.са по дела.Най после му издадоха арм. паспорт но делата продължават че им издадоха заповеди за принудително отвеждане и забрана за влизане .И пак дела . Това са 16 години мъка,пари тормоз психически ,морално ,финансово тези хора са разбити. За това по добре да си изкара службата а пък после ще му мисли за идване.
bobi-12
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 16 Мар 2009, 20:50

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 04 Фев 2010, 00:20

anamariq написа:...Извинявай ,но тези такси са много за мен лично дето работя ,а какво остава за него ....Нека се погледне ,той няма право да работи ,но таксите трябва да си внесе ,от къде да дойдат тези пари.И като има много Арменци с неговия проблем ,защо тук не им се оказва съдействие все пак тези хора са на територията на България примерно да кажем четвърт век ,това е доста доста време .И защо не са потърсени начини да им се помогне -държавата със своите правомощия ,едва ли искат вообще да се връщат тези лица в Армения,говорим за проблем на стотици хора ,не единичен случай ,а проблема си е много голям няма какво да се лъжем...


Веднага ви отговарям - България и Армения имат спогодби, ние ги признаваме като демократична страна и от там нататък всичките арменци, които много адвокати и сънародници техни ги съветват да кандидатстват за бежанци само си губят времето - защото България не може да признае Арменец за бежанец именно поради споготбите между двете държави.

anamariq написа:...Извинявай ,но тези такси са много за мен лично дето работя ,а какво остава за него ...
- съгласен съм, и аз искам да живея в Монте Карло.. ама нъц. Обаче мой познат си купи скромно жилище там.
А как в момента над 30 000 чужденци си плащат тези такси? Ами и те ако кажат - защо те не плащат, а ние да плащаме?
Държавна политика - закони, наредби и т.н. - ние гражданите сме длъжни да ги спазваме, както и чужденците на територията на страната.

Не разбирам, какво се опитвате да ме убедите - че държавата, на която плащам данъци трябва да закриля и помага на чужденци, докато на собствените си поданъци не?
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 04 Фев 2010, 12:59

Пак ти казвам ,не може да искаш да се плащат данъци и тези лица да са изрядни,без да имат какъвто и да е домументи за самоличност.Гледам чиновници от администрацията на НАП не са си плащали данъците с години,за какво си говорим вообще. Да не говорим са осигуряването на половин ден а хората работят по 10 часа...Няма какво да разтягаме, много добре знаем как се спазват законите тук,как се прилагат и как са нодосегаеми някои...Постави се за момент на мястото на тези хора,преди да издаваш''присъди''.Държавата не помага нито на нас нито на чужденците.Видяхме какво стана с медецинските сестри и куп други случаи.Държавата не е само данъци и такси,дърважавата сме всички ние ,които живеем тук независимо арменец ,пакистанец,казахстанец.И дай да не се лъжем Велика нация сме ,НО не мисля че е толкова пристижно да си Българин .За държавата приоритет трябва да е всеки един от нас ,просто защото е ЧОВЕК!
Последна промяна anamariq на 04 Фев 2010, 21:11, променена общо 1 път
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот korry » 04 Фев 2010, 18:25

хм
в горното мнение се противопостави чужденец срещу български поданик.

Да, ама този арменец е български поданик - разбирате ли?!
Той отговаря на критериите!
И това че няма пари за документи, или че е плащал еди кви си такси няма значение.
Пример: в градския транспорт инвалидите имат право на безплатен транспорт. За да удостоверят това право те показват ТЕЛК и им издават карта за пътуване.
Сега представете си че контролата хваща инвалид без карта - и го глобява, а инвалида обжалва. Какво ще реши съда?
Ами ще прецени че при наличие на фактическа обстановка инвалид пътува, то следва че инвалида може да пътува безплатно.
Картата в случая удостоверява правото, но дори да липсва карта, правото си съществува!
Та за нашия арменец - Това е човек - български гражданин от арменски произход. И толкоз!
Българската държава прецаква гражданите си от другите етноси, различни от български. Дотам, че да им иска безбожни такси. Да ги лишава от поданство.

В същото време хиляди българи намират прием и работа в чужбина и то съвсем легално. И то изключително лесно - говоря за ЕС преди всичко.

Няма българин, който да знае езика на държавата, в която пребивава в ЕС (та дори и извън ЕС) и който да е зле - тоест да няма статут на пребиваващ, да няма право на работа (или поне собствен бизнес под някаква форма) да няма документи. Да му искат безбожни такси.

Ако някой българин в чужбина е изправен пред някакви подобни пречки - то или те са нереални - той си ги е измислил или ги е чул като мит от познати - или не познава езика - абе въобще липса на информация.

И на фона на това общоевропейско гостоприемство и зачитане на човешкото достойноство, на фона на факта че гражданството е право на избор, записвано и потвърждавано дори в съдебни решения - да направим сравнение!
България сигурно е единствената в ЕС която унижава по подобен начин другите етноси, пожелали да се заселят на територията й.

Срамота!
(Между другото днес по обед даваха шоуто на Слави и Иван Кулеков имаше необичайно силен репортаж по същата тема! За лагерите за имигранти и бежанци )
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 04 Фев 2010, 20:51

Днес се допитах уж до по-компетентна особа от мен.И разнищвахме как може да се измъкне това момче от този лабиринт.Има ли вариант например да се откаже от Арменското си гражданство,би трябвало да може ,защото гражданството е право на избор,в нашата конституция така пише....То така или иначе сега уж като го има това Арменско гражданство,файдата е никаква...Все тая има го няма го....И да остане лице без гражданство.Преставя документ че не се води гражданин на страната от която идва и така...Консулската служба би трябвало да му съдейства от тук да подаде каквото трябва ,те трябва да са в усуга на своите ''поданици''?Нека по-запознатите да се изкажат може ли така да се процедира ?
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 05 Фев 2010, 00:38

korry написа:Сега представете си че контролата хваща инвалид без карта - и го глобява, а инвалида обжалва. Какво ще реши съда?

Аз за първи път чувам глоба в градския транспорт да се обжалва :wink:

Всъщност защо ли се пъна да обясня някои неща тук. Вие си знаете вашата музика и си я тананикате.

anamariq написа:Пак ти казвам ,не може да искаш да се плащат данъци и тези лица да са изрядни,без да имат какъвто и да е домументи за самоличност.


Не данъци, ще си плащат таксите за пребиваване. А като получат пребиваване ще си получат и документи и ще си плащат данъците.
Защото това момче ако утре недай си боже се разболее или го блъсне кола, ще го лекува българската държава за своя сметка, а не арменската. И държавата дава пари за такива хора, а ти си плащаш за детската градина таксата, щото държавата била бедна. Ами ще е бедна, като не знае как да си взема парите от "тарикатите".
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 05 Фев 2010, 00:52

Не искам да споря но две вметки да направя за непросветените относно таксите за чужденците тук-нагледно го видях ,лице без гражданство плаща 300лв да се снабди момчето с документи които му изискват от миграция после 200 лева такса за 6 месеца да му издадат документ за пребиваване и плюс това той няма право на работа,защото майка му и баща му са чужденци а в същото време таксите са си такси ,а парите той не си ги намира под калъфката.Изтичат тези 6 месеца и той трябва сега да плати ИЛИ 200лв за 6месеца или 500лв за 1 година и така колко време ще издържи не го знам ,плаче му се .Ама то бива бива закони ,то бива такси!!!Кой би издържал?Не може да работи, но трябва да плаща ,за какво по точно плаща ,да живее тук ли ?Е гаси,обирджиите !
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот korry » 05 Фев 2010, 09:57

с други думи - мерси, че си научил да говориш български.
а сега дай 1 шапка пари или се пръждосвай.

Никибой - примерът с глобата го дадох като пример - кое не ти стана ясно, че се мъчиш да се заяждаш на дребно. Има ли значение глоба обжалва ли се или не?
Пак ти повтарям ако не си разбрал - Правото съществува дори и да липсват документите, които го удостоверяват!

И каква е тази такса за пребиваване, бе - ти феодален земевладелец ли го раздаваш, що ли?
Я ми ела да се заселиш в града ми, да ми платиш и на мен една такса хаха

Хората идват, учат езика, работят, живеят, плащат данъци - какъв ти е проблема и защо ти е такса?

такса за пребиваване в държава от ЕС!!!????
смях и припаднали от смях в залата!
Жалба до Адм съд - 10лв
Жалба до ВАС - 5лв
Жалба до Страсбург - 0лв
Да осъдиш България - БЕЗЦЕННО!
Изображение
korry
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 07 Ное 2009, 10:39

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 06 Фев 2010, 00:45

Дайте да измислим нещо за това момче,мислите ли че може да се откаже от въпросното Арменско гражданство?И още един въпрос се появява-то момчето нали няма статут тук в България,тогава от 6 години да кажем до пълнолетието му -12 години нали се е водил в паспорта на майка си ,тези години какъв му е бил статута?Не трябва ли ако майката и бащата имащи статутза постоянно или временно и тяхното малолетно дете да има същия статут :?: :?: Логически е така ,той не е можел да има документ за самоличност и е дошъл тук със своите родители?И ако им е разрешено на родителите да пребивават тук със статут на постоянно пребиваващи,то съответно и тяхното дете било то на 6 години или 6 месеца, би трябвало да има същия статут ?
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

ПредишнаСледваща

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron