начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 22 Яну 2010, 13:38

Е, то е логично,че след като вземе арменски документ проблемите му ще се решат. Но въпроса спроед мен е как това да стане, без да се налага момчето да ходи в Армения? Защото той по-горе казва,че от посолството са му отказали издаването на документ.А и как да ходи да служи някъде,чиито език дори не знае? И за какви такси става въпрос,при положение,че според закона той не трябва да е тук. Но според кой закон....???? Смятате ли,че сега,ако отиде и каже искам да си плащам таксите за пребиваването,ще му отговорят разбира се,платете си,останете и документ за самоличност ще ви издадем....Глупости пълни са това. Много хора от различни държави страдат от същото нещо. И не само по Шоуто на Слави,а по други предавания говорят за този проблем. Така,че искаме не искаме трябва да си признаем,че България май в това отношение много "издиша." Аз оценявам патриотизма на nikiboy,но в това отношение не можем да разсъждаваме по този начин. Защото да се заобикалят законите е много лесно. И даже си мисля,че целта на това момче,ако е тази, той няма да пише тук,а ще си уреди проблема по другия начин. Няма да му е много трудно!!!!!!
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 22 Яну 2010, 19:52

И по "другия" начин не може да си уреди проблема - защото ТОЙ НЯМА ДОКУМЕНТ И Е НИКОЙ В ТАЗИ ДЪРЖАВА ПО ТОЗИ НАЧИН.

Защо като е бил на 14 не е отишъл в Армения да си вземе паспорт? Защо тогава не се е озаконил, докато е имал детски паспорт, докато е бил в вписан в паспорта на майка си????

Защото не искат да плащат, искат да продават на сергията, да не плащат данък и да живеят ден за ден.
Но един ден идва краят на този черен бизнес, защото колкото и да отричаме, бавно ставаме европейци - и тези цигании давам 100лв, дават ми удостоверение формат А4 и оставам в България не важат - вече има компютри и т.н. - няма далавера печат и подпис от шефа на паспортна.

Ако такива хора, нарушители на закони биват правени български граждани - аз се махам от тук, и ще плюя държавата ежедневно. Защото излиза че е майказа едни, а мащеха за други. Както винаги спазващите закона ще го "ду..т", а другите ще бъдат омилостинявани...

Странно, не вниквате в проблема, а говорите на изуст. Арабите да направим българи също, какво ще кажете..... над 500 незаконни влезли иранци и подобни по канали в момента се крият по мази и хотелчета, и чакат да бъдат изведени в европа... да им дадем БГ, а? Какво ще кажете? И те са хора, нали..... нарушили са някакви си закони и влезли незаконно в БГ - ...... му, нека ги правим българи. а баламите чужденци да плащат такси за пребиваване, като са прости.
Ама то по тази логика да спрем да плащаме данъци всички, какво ще кажете? Тя държавата няма нужда от финанси, има нужда от граждани, които само ще реват и искат без пари всичко.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот david8605 » 22 Яну 2010, 20:57

Nikiboy Вие как мислите как може да имаме фирма, 2 магазина жилище и да не плаща ме.Вище господине Вие казвате неща който някой може да прави така да съгласен съм, но ние не сме такива хора.Никога през живота си не съм се крил тук съм учил тук са ми приателите цял град ни познава и уважава.Това което казвате крил мазета тавани е доста унизително защото оставяте грешни впечетления Вие не ни познавате.
david8605
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 13:11

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 22 Яну 2010, 22:08

Обидно и недостойно е Вашето отношение към проблема nikiboy. Имате сериозен пропуск.И нямате право да сръвнявате араби,арменци,българи и каквито ще там други народности.Проблемът на това момче може да се реши "по втория начин",колкото и да не Ви се вярва. За кратко време той като никой в тази държава,може да стане БЪЛГАРИН!!!!!!!!!!!!!!!!!! С лична карта като Вашата!!!И това,че Вие явно имате пропуснати ползи от нашата държава-България си мислите,че проблема е в чужденците!?
И напротив! С нетърпение чакаме да станем европейска държава!!!
И за Ваша информация в много европейски държави има закони за хора с такива случаи. Има закон,според който АКО ЛИЦЕ Е ПРЕБИВАВАЛО ЛЕГАЛНО ИЛИ НЕЛЕГАЛНО В ДАДЕНА ДЪРЖАВА И С НИЩО ЗА ДАДЕНИЯ ПЕРИОД НЕ Е ЗАСТРАШИЛО СИГУРНОСТТА Й,ТО ПОЛУЧАВА ПРАВО ДА ПРЕБИВАВА ИЛИ СТАНЕ НЕИН ГРАЖДАНИН!!!!!!!! Тук такъв закон няма!!! Така,че ако това момче сега е в една наистина европейска държава,проблема му е уреден,според закона за търпимост. Става въпрос за 20 години!!!!!
Но nikiboy Вие това не знаете. Затова не ругайте и не обиждайте!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И заради хора с Вашето мислене,наистина няма скоро да се европеизираме за съжаление. И Вие в случая с нищо не помагате,а просто си изкарвате яда за пропуснати ползи,както вече споменах. Това,което казвате, момчето със сигурност е чувало хиляди пъти....,за да стигне до тук,че да търси по този начин помощ. Затова да не се излагаме повече,ако ще разсъждаваме по проблема с цел някаква помощ да го правим,ако не да ходим да си изкарваме яда там където трябва!!!!!! И пак казвам, аз оценявам Вашият патриотизъм,но наистина в случая прекалявате със заключения за човек,който не познаваме,човек който търси помощ! Защото наистина в България чужденците от СССР ,по точно след разпадането имат проблеми с пребиваването си. Не знайно защо! Ако можете да отговорите на този въпрос,сигурно ще бъдете полезен с нещо :)
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 22 Яну 2010, 23:02

candy_ написа: Има закон,според който АКО ЛИЦЕ Е ПРЕБИВАВАЛО ЛЕГАЛНО ИЛИ НЕЛЕГАЛНО В ДАДЕНА ДЪРЖАВА И С НИЩО ЗА ДАДЕНИЯ ПЕРИОД НЕ Е ЗАСТРАШИЛО СИГУРНОСТТА Й,ТО ПОЛУЧАВА ПРАВО ДА ПРЕБИВАВА ИЛИ СТАНЕ НЕИН ГРАЖДАНИН!!!!!!!! Тук такъв закон няма!!! Така,че ако това момче сега е в една наистина европейска държава,проблема му е уреден,според закона за търпимост. Става въпрос за 20 години!!!!!

Преди България да влезе в Европейския съюз,сто на сто е имало толкова българи незаконно навсякъде в Европа ,тръгнали да търсят по-добър живот.Знам че в Гърция преди години ,беше приет закон ,който даваше възможност там в някакъв срок,да се узаконят всички такива нелагални,незаконни и т.н.
А относно гражданите на СССР,незнам но много българи са довели тук рускини по онова време и тук те отглеждат децата си.... И като се има в предвид,че не дружим с братушките вече и че се чака за бг гражданство по 4-5 години,а на македонци сърби без да стъпват тук,използвайки усугите на посреднически фирми ,им дават гражданство без да помирисват София....За такива абсурди говорим!
На Куйевич могат да му дадат гражданство,без да чака ,а други които тук живеят ,учили са,раждали деца ,те баламите ще чакат ,за какво равноправие говорим и за какви закони и държавност,много се извинявам,но нещо не се връзват нещата!
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 22 Яну 2010, 23:27

anamariq написа:А относно гражданите на СССР,незнам но много българи са довели тук рускини по онова време и тук те отглеждат децата си.... И като се има в предвид,че не дружим с братушките вече и че се чака за бг гражданство по 4-5 години,а на македонци сърби без да стъпват тук,използвайки усугите на посреднически фирми ,им дават гражданство без да помирисват София....За такива абсурди говорим!


Когато родителят е БГ лицето веднага получава Българско гражданство. Елементарен въпрос.

Четирима заподозрени за убийството на украинката в Пловдив
http://www.dnes.bg/crime/2010/01/22/che ... vdiv.84664
Сред арестуваните е и незаконно пребиваващ у нас кюрд.....

няма документи, никой не го знае че е тук, може да убива, да краде и т.н. .... хубави хора, а тоя ще го правим ли българин??? Или да изчакаме да убие твой роднина, а? Или и тогава ще кажеш - човек е, не е дошъл тук от добро :mrgreen:
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 22 Яну 2010, 23:40

nikiboy написа:Когато родителят е БГ лицето веднага получава Българско гражданство. Елементарен въпрос.

Това не го казвай на друго място,защото звучи меко казано несериозно!ТОВА ПЪРВО НЕ Е ВЯРНО И ВТОРО ИМА СИ ЗАКОНИ КАКТО ТИ КАЗВАШ.Лично съм ходила с едно момиче - родено от смесен брак рускиня и българин и още няма гражданство вече трета година чака това момиче ,което е родила и дете тук от български гражданин по между другото!Сезиран е омбудсмана за случая.Я кажи как става това ''ВЕДНАГА''???Има си член от закона в който се кандидатства на основание български произход това може да е майка, баща, дядо,баба и т.н.И като си подаваш документите ти дават входящ номер, по ред на номерата се разглеждат преписките......
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 23 Яну 2010, 00:51

А тези с документите-българите. Убиват и крадат??? Какво???? Намират ги все едно,осъждат ги...Или не,те тези с документите-легалните,те не извършват престъпления. Само тези нелегалните,принудени по една или друга причина да си търсят щастието в чужди старни,само те убиват!!!!
nikiboy говорите,колкото да не заспите и въобще не знаете за какво става въпрос.....Въобще не сте наясно с нещата. Затова престанете да се излагате,защото когато се европеизираме ще осъзнаете колко ще Ви бъде трудно да се интегрирате в една истинска европейска държава-БЪЛГАРИЯ!!!!!
И понеже и мен ме интересува проблема относно българското гражданство,а Вие сте много запознат,моля да отговорите на въпроса на anamariq за смесения брак!!! Както държа да отговорите на моя въпрос защо след разпадането на СССР много народности не могат да си уредят пребиваването в България????
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 23 Яну 2010, 14:46

anamariq - за българското гражданство на децата на БГ прочетете Конституцията на Република България.

тая тема стана забавна... оставям ви я.
И по втория начин не може да стане БГ.
То и затова така реве - поздрави на А. от ДАНС от сектора за миграция и БГ - винаги съм знаел, че службите не спят :D

Арменски паспорт и си решава проблема - ама да реве на ВОЕННИЯ ИМ КАДРОВИК уважаемия арменски посланик.
Тов, че държавата им има тъпа политика - не е проблем на България. Ако има такъв проблем - да пробва бежански статут.
В София има много стабилни адвокати, които биха откликнали на платежоспособни "бизнесмени с два магазина" - какво търси във форума?
Или се намираме на приказка.
А този закон за легално и нелегално пребиваващите - вземете си преведете за какво иде реч, защото няма нищо общо с това, което си мислите че е.
have a nice day to all of you. First think, then read, and after that write - :wink:
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 23 Яну 2010, 15:39

Дано сега се гласуват промените а именно да отпаднат посредничествата за гражданство само лично в софия ...и както се говори ще има интервю на всеки който иска да бъде българин,тъкмо да се види кой колко владее езика какво прави тук ,познава ли историята ,така както е в цивилизованите страни.И май ще намалеят желаещите...И в срок до една година ще бъде отговаряно на заинтересованите .А не да чакаш с години и никой да не хае...Не е тайна много турци тук дори не знаят да говорят както трябва български,а камо ли правопис или история!Грешка е да се развива теория в тази насока.Значи момиче от смесен брак баща българин доведена тук на 4 месеца учила и родила тук своето дете имаща ЕГН не е българска гражданка и се моли да й дадат ,а Асан дето идва тук само да гласува и джомоли на своя си език е Българин така ли ?Само по документи ,а иначе няма нищо общо с нас,не плаща данъци не живее тук !Няма какво да мисля ,да чета и да пиша то разни хора разни идеали.
Последна промяна anamariq на 23 Яну 2010, 17:00, променена общо 1 път
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 23 Яну 2010, 16:06

Фактът,че представлявате ДАНС не означава,че сте компетентен и,че очаквам да кажете ДА-ПО ВТОРИЯ НАЧИН ЩЕ СТАНЕ. Но няма значение.Темата наистина е интересна....Защото на "чужд гръб и 100 тояги са малко".
И на мен не ми е нужно да мисля,чета и след това да пиша..,предвид това,че европейските закони все още в нашата държава са много не разбираеми за хора Високозаемащи постове и съответно не приложими....
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 23 Яну 2010, 17:09

ДАНС е за националната сигурност ,не виждам това момче с какво е накърнило националната сигурност ,тази структора би трябвало да се заеме със знакови фигури от подземния свят .....Мисля че,първо това трябва се да елиминира !Например Куйевич ,мигар са го изучавали от тази агенция преди да му дадат лична карта,или пък е минал по втория начин? :?: :?: :?:
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 23 Яну 2010, 18:12

Той,ако с нещо е накърнил националната сигурност,сега няма да е тук. Няма да го оставят 20 години в България!!!!!!! И те го знаят,че е така. Всички такива като г-н ДАНС го знаят!!!!!
Но нямат адекватен отговор защо се е стигнало до тук. И защо е така със стотици хора в нашата проста държавица!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
И да вземат да научат европейските закони,защото те важат и в България, а не да се занимават с глупости по форумите като обиждат без причина. Но те по тези институции всички са еднакви!!!!!!!!! И ще ми казва,че по другия начин не ставало. Добре г-н ДАНС!!!!!!! Вярвам Ви!!!!!
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 24 Яну 2010, 21:54

anamariq написа:.......Значи момиче от смесен брак баща българин доведена тук на 4 месеца учила и родила тук своето дете имаща ЕГН не е българска гражданка и се моли да й дадат ,а Асан дето идва тук само да гласува и джомоли на своя си език е Българин така ли ?Само по документи ,а иначе няма нищо общо с нас,не плаща данъци не живее тук !Няма какво да мисля ,да чета и да пиша то разни хора разни идеали.


С това съм НАПЪЛНО СЪГЛАСЕН !!!! Но по-добре да се изчисти неправилното, отколкото да се продължи двойно по-грешния път
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 24 Яну 2010, 21:56

candy_ написа:Фактът,че представлявате ДАНС ......


Опс, извинете - нищо общо нямам. Не ме вкарвайте във филми. В нещо като консултанска фирма работя, просто имам допир до нещата в тази насока.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 25 Яну 2010, 01:14

nikiboy Това е добре,че нямате общо :D
Защото си представих как Вие представлявате ДАНС,а в същото време си позволявате по този унизителен начин да се изразявате. И си казвам тази нашата държава Боже накъде отива.
И аз наистина държа,ако сте запознат да ми отговорите на въпроса за хората дошли в България след разпадането на СССР.
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 25 Яну 2010, 01:36

Моето виждане по темата за хората от СССР ,до колкото съм запозната след разпадането на блока е трябвало тези лица със съветско гражданство да се явят в консулствата на страните където са раждани ,за да изявят своето желание за гражданство по рождение..Тези които искат да си запазят така нареченото съветско гражданство но само че преобразувано вече в руско ....също е трябвало да се яват в консулствата на Руската Федерация.Както се знае по онова врме например не е имало консулства на доста от републиките тук например -Тукменистан,Казахстан ,Узбекистан,Азербайджан,Киргистан,Таджикистан и сигурно и до сега няма на някои от тях....Писмено това решение за гражданството и промените които са настъпили е трябвало да измисли как да стигне до всяко заинтересовано лице което се води на консулски отдел.Факт е обаче че такова уведомление не е стиганало до ''съветските граждани''...И сега какво става -няма техни консулства , възстановяването на руско гражданство е сложна процедура ,паспортите са им изтекли ..не могат да се узаконят тук като временно или постоянно пребиваващи и така са заплетени нещата !Това е моето виждане а може и да не е така .Моите наблюдения по въпроса стигат до това заключение...
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот nikiboy » 25 Яну 2010, 19:49

anamariq точно го е казала..ще допълня само, че руснаците често отказват да признаят дори родени в Москва деца с родител руски гражданин и дошли тук. Но пак ще го кажа, дошли 1992 година, и чак сега се сетили..... архивите унищожени, Русия няма никакви данни за това лице - логично отказва гражданството им. И затова и България остава с последния коз в ръката.... но, не може за едни Да, за други НЕ .
Всичко се ръководи според законите..... а те са за НЕ.
A ролята на ДАНС е да не се доверява и да разнищва... да изкара истината. Това е правилната насока... това не е социална служба, а доста сериозен ресурс с права.
Личното ми мнение - не може лица, нарушавали бъарските закони да стават български граждани - дори и алкохол над 0,5 значи нарушител. Нека си седи постоянно пребиваващ, но това ще е предупредително за другите - "умната". Същото е и с тези забатачени стотици арменчета, русначета.... един да уреди държавата, и всички ще кажат - ами ние... ок, ама много от тях не струват, нарушители на закони - имаме си достатъчно, мерси.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот candy_ » 25 Яну 2010, 20:26

Всичко ми се струва супер объркано!!!!
По темата.... Момчето идва в България на 6 год.възраст със своите родители близо 2 години след разпадането на съюза.Той е роден в СССР. Бил е вписан в паспорта на родителите си.Идва момент,в който трябва да има личен паспорт с националност арменец. Тъпият къдровик не му дава,защото трябва да ходи в Армения първо да изкара казарма. По пътя на логиката не е ли по-редно да му се издаде първо паспорт,с който този човек да може да докаже,че е арменски гражданин и вече на база този документ Армения да има претенции към него за военна служба????? Всеки гражданин,на която и държава да е, е длъжен при навършване на определена възраст да има документ за самоличност. И,че това си е изнудване,ако ти кажат отиди първо изкарай казарма и тогава ще вземеш документ за самоличност. То това изобщо в законите на самата държава Армения имали го???? Не трябва ли да е обратното-"ДАЙ МИ ДОКУМЕНТ ЗА САМОЛИЧНОСТ ДА ВИДЯ АЗ,ЧЕ СЪМ ГРАЖДАНИН И ТОГАВА ЩЕ СЛУЖА НА ТАЗИ ДЪРЖАВА". И не трябва ли този къдровик,когато отказва издаването на документ да каже по еди кой си член и алинея от еди кой си закон ти нямаш право на това????
Нещо не ми се връзва цялото това нещо.
И на база това аз си мисля,че целия проблем на момчето може да идва оттам,че няма гражданство,точно поради цялата тази объркана работа с разпадането на СССР.
candy_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Яну 2010, 13:48

Re: Моля ви прочетете това писмо и ми помогнете

Мнениеот anamariq » 25 Яну 2010, 20:33

Много неприятно звучи изказването да съдиш за цяла огромна нация ,това е толкова грозно.Те така говарят за нас в Европа,заради някой или няколко.....Извинявай но определено мисленето тук липсва....То по твоята логика половината българи трябва да останат без гражданство :lol: :lol: Гражданството обикновенно се дава по рождение а не по критерий ,като твоите.
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

ПредишнаСледваща

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron