начало
Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан

моля помогнете със съвет за пребиваване на американец в БГ

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


моля помогнете със съвет за пребиваване на американец в БГ

Мнениеот lileto15 » 21 Сеп 2009, 20:22

Здравейте,

Моля за помощ по следния казус. Мъжът ми е американски гражданин. Сключихме брак преди 4 месеца. До момента той има разрешен престой на основание на това, че през последните 2 години е в България като работещ по трудов договор с работно разрешително. Разбирам, че при смяна на основанието трябва да искаме отново престой, а преди това да му се издаде виза тип Д.
Да обаче, аз съм в напреднала бременност и съпруга ми не иска да пътува и да прекарва месеци в Америка, за да чака тази виза.
Според Вас възможно ли е да искаме удължаване на престоя със 6 месеца, по семейни и хуманитарни причини и след като се роди детето, дай Боже всичко да е наред, да поискаме постоянен престой на основание чл. 25 т.4.

Благодаря предварително на всички, които помогнат със съвет.
lileto15
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Апр 2009, 10:25

Re: моля помогнете със съвет за пребиваване на американец в БГ

Мнениеот nikiboy » 21 Сеп 2009, 22:53

Всичко е възможно -
имате пълното право да подадете МОЛБА до Миграция, въпроса е, дали началника на место ще я удобри.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron