начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Права на чужденец в България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Права на чужденец в България

Мнениеот garbi » 18 Дек 2009, 23:58

Здравейте!
Имам въпрос към по-запознатите,свързан със съпруга ми,който е от Алжир.Скоро той ще получи виза д и искам да попитам дали има право след това да кандидатства за работа у нас или да пътува в страните от Европейския съюз,или да работи там?Знам само,че има право да пътува в чужбина с мен,но за работа не съм много сигурна.Може би зависи от изискванията на съответната държава.
garbi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2009, 23:45

Re: Права на чужденец в България

Мнениеот anamariq » 19 Дек 2009, 14:10

garbi написа:Здравейте!
Имам въпрос към по-запознатите,свързан със съпруга ми,който е от Алжир.Скоро той ще получи виза д и искам да попитам дали има право след това да кандидатства за работа у нас или да пътува в страните от Европейския съюз,или да работи там?Знам само,че има право да пътува в чужбина с мен,но за работа не съм много сигурна.Може би зависи от изискванията на съответната държава.

Най добре е да посетите отдел Миграция и там мисля че ще Ви дадат компетентни отговори на всичките Ви въпроси
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Права на чужденец в България

Мнениеот garbi » 04 Яну 2010, 14:26

Благодаря anamariq,аз бях питала Миграция преди,но за работа и пътуване бяха малко лаконични,все пак той имаше виза c тогава.
Като получи виза д,отново ще ги питам,по-подробно как стоят нещата с правата.
garbi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2009, 23:45


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron