начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Работна виза за руска гражданка за България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Работна виза за руска гражданка за България

Мнениеот kin_quattro » 04 Яну 2010, 13:56

Здравейте, казусът ми е следният. Приятелката ми е руска гражданка и искаме да живеем заедно в България. За целта кандидатствахме за работна виза(понеже няма друга с такъв дълъг срок) и получихме работно разрешително от Агенцията по заетостта. Искам да попитам дали би имало проблем, при положение, че сега, когато кандидатства за виза в Българкото Посолство в Русия, разликата между датата на изтичане на чуждестранния й паспорт и датата на изтичане на работното разрешително е 5 месеца, вместо препоръчителните 6 месеца. Освен това тя не говори български, но говори перфектен английски, а заеманата от нея длъжност е Маркетинг мениджър. Та някой може ли да ми каже, дали Дай Боже, има добър шанс тя да получи визата? Предварително благодаря.
kin_quattro
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2010, 13:47

Re: Работна виза за руска гражданка за България

Мнениеот lijii2 » 05 Яну 2010, 12:50

Няма да стане
lijii2
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2010, 12:26

Re: Работна виза за руска гражданка за България

Мнениеот nikiboy » 06 Яну 2010, 23:32

Най-вероятно визата й ще е с валидност 6 месеца преди изтичане на паспорта й. Ама това се пита при посланика или консула като се подават документите за виза, а не след това.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron