начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Българско гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Българско гражданство

Мнениеот rootkit » 16 Фев 2010, 21:07

Добър вечер, намерих този форум и реших и аз да си излея мъката.

Майка ми е с руско гражданство, родена в Украйна, баба ми е украйнка и биологичния баща на майка ми е украйнец.
Когато майка ми е била на 5, баба ми се е развела, омъжила се е за дядо ми (българин) и от тогава си живеят в България. Т.е майка ми живее тук повече от 35 години, завършила е тук цялото си образование, женена е за българин и аз съм с българско гражданство. Работи тук повече от 20 год. и е ходила в Украйна веднъж за да види сестра си.
От 2005 г. са подадени документи за гражданство и няма отговор, няколко пъти ходи до София да проверявя (живеем в провинцията), оттам и казаха прверявай си на сайта:
http://www.justice.government.bg/new/Pages/Citizenship/Default.aspx

А там никаква информация, ще бъде ли българка или не. Нормално ли е това? На сайта има хора от 2006, дори 2007 с излезли решения.
Благодаря ви за вниманието и се извинявам за дългия пост.
rootkit
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Фев 2010, 20:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 18 Фев 2010, 22:32

rootkit написа:На сайта има хора от 2006, дори 2007 с излезли решения.
Благодаря ви за вниманието и се извинявам за дългия пост.


То заради такива "пререждания" на едни други сайтове тия дни ще има новини за едни задържани корумпирани държавни служители.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 27 Фев 2010, 12:14

Сега видях излизат преписки от 2005 година предимно ,има за изчистване 50 000 молби ,които чакат от години.Не сте само Вие има много,които чакат!Назначени са нови щатни бройки в заинтересованите институции,които ще подпомогнат процеса да се ускори.За твое успокоение,искам да вметна,че на първо четене са приети промените за Българско гражданство ,а именно-отпадат посредниците,всички се явяват на интервю и в срок до една година всеки ще получава отговор на въпроса -ще стане ли български гражданин или не.Това е една голяма крачка в правилната посока, не само това ,всички видяха как се е давало гражданство за 10 000 лв,паспортната мафия и този канал,са разбити и евентуално тези промени ще засегнат нечии интереси,но това трябваше да се случи. :mrgreen:
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот Kaneva » 11 Мар 2010, 12:22

Колеги, някой има ли представа дали бесарабските българи ползват някакви привилегии за придобиване на българско гражданство и ако може някой да ми помогне с отговор на въпросите : Какви са условията и каква е процедурата за това? или поне да ме насочите къде да прочета!
Kaneva
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 13 Фев 2008, 11:19
Местоположение: България

Re: Българско гражданство

Мнениеот kisa » 21 Окт 2010, 14:29

аз чакам гражданството от 2006 г, какво да си говорим... никой, никъде на никикого не дава никаква информация. това е положението
kisa
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 26 Юли 2005, 18:25
Местоположение: Русе


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron