начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Промяна на име

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Промяна на име

Мнениеот niko14 » 30 Дек 2010, 16:26

Здравейте,

Аз успях да променя фамилното си име без помощта на адвокат! :?: :!: :?:

:arrow: :arrow: :arrow:

Имах желание да напиша накратко какви са процедурите, тяхната последователност и документите, които задължително трябва да извадите и представите на съответните институции. Сега няма да напиша нищо, защото ситуациите, в които попаднах задължително трябва да бъдат описани заедно с емоциите и чувствата, които те предизвикаха у мен. Резутатът не би бил просто един по-дълъг разказ, а цял роман, написан в стила на Франц Кафка.

Сблъсъкът ми с бюрокрацията в различните институции и съда биха могли да бъдат описани като необикновено съчетание на свръхреализъм и гротескност, които винаги биват предхождани от бездуховността и накрая водят до отчуждение. Въпреки успеха от спечеленото дело, бих могъл да разработя темата за моето личностното поражение пред неведомите сили на закона и непроницаемите житейски условности. При всеки контакт с бюрокрацията, на преден план изплуваше екзистенциалната тревожност на техните послания - необяснимото, абсурдът, онова, което не се поддава на логическо осмисляне, но деформира човека и обезценява живота му.

Пиша всичко това, с цел да ви убедя, че е по-добре да си платите 200-300 лева на адвокат, който да води делото, както и да представя всички необходими документи от ваше име. Реално, работата, която адвокатът ще свърши не струва повече от 120-150 лева. Въпреки това 200-300 лева са дори малка сума, имайки предвид, че с тях ще се имунизирате срещу надъханата с чувството на просташко превъзходство бюрокрация.

И така, ако имате някакви конкретни въпроси относно промяната на име, готов съм да ви отговоря с най-голямо удоволствие, ако мога, разбира се.
niko14
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Апр 2008, 19:21

Re: Промяна на име

Мнениеот miury » 19 Яну 2011, 11:46

Браво, niko. Ако ти е възможно ще те помоля да ми дадеш копие от молбата до съда. Балгодаря ти, че ми върна надеждата, че обикновенният Човек може да пребори българският съд
miury
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Окт 2010, 22:24

Re: Промяна на име

Мнениеот niko14 » 25 Яну 2011, 20:07

МОЛБА
За промяна на фамилно име
До
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД
От Николай .......
Роден на .....1979 г. В България, град София
ЕГН: 79........
Адрес: гр. София, жк. Дружба 2, ........
Телефон: 0898 .....

Името е най-важният индивидуализиращ белег на всеки човек. Вярвам, че правото на име е дълбоко лично. То има за цел да обезпечи и определени обществени функции, в това число и да индивидуализира личността при участието й в социалния живот.

Мотивите за промяна на фамилното ми име са следните:

1. Несъответствието между фамилното име Г....., с което се обръщат към мен както у дома, така и в обществото и фамилното име Д........, създава редица неудобства.

2. Сред всички мои роднини, приятели и колеги съм известен с фамилното име Г.......

3. Считам, че сегашното ми фамилно име Д........ е неприемливо и неподходящо.

С настоящата молба изразявам надеждата си, че желанието ми за промяна на моето фамилното име от Д....... на Г........ ще бъде удовлетворено.

Декларирам, че имам чисто съдебно минало и в момена срещу мен не се води следствие.

Гр. София. Подпис:
Дата: 26. 08. 2010
niko14
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Апр 2008, 19:21


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron