начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Получаване и отказ на виза.

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Получаване и отказ на виза.

Мнениеот aneliaivanova86 » 10 Юни 2011, 22:04

Здравейте, искам да Ви попитам следното: На 25 г. съм и съм завършила съм висшето си образование в страната. При евентуално кандидатстване за виза J-1 в съединените американски щати и при наличие на сключен договор за работа с определен начална и крайна дата, възможно ли е да бъда одобрена за визата или ще ми откажат поради липса на статут? Какви са ограниченията за издаване на работни визи към САЩ? Благодаря на отзовалите се.
aneliaivanova86
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: Получаване и отказ на виза.

Мнениеот nikiboy » 11 Юни 2011, 21:37

Американците имат много интересни правила за опазване на територията си. Интервюиращият служител може да ви откаже виза, дори може да ви наложи и забрана за влизане в САЩ и искане на нова виза през следващите години, само защото така е преценил, сметнал ви е за потенциален имигрант, криминален тип, застрашаващ нац. сигурност и т.н. За разлика, ако в българско посолство ви откажат издаване на виза имате право да съдебно обжалване.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron