начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отказана виза С

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Отказана виза С

Мнениеот mariam27 » 07 Дек 2011, 17:12

Здравейте, бих искала да попитам нещо и се надявам, че ще можете да ми помогнете...
Имам връзка с иракчанин от когото имам и 2 деца. От м.октомври до сега 2 пъти подавахме документи за виза С в Истанбул, но и двата пъти получихме отказ. Вторият отказ го получихме днес. При първият такъв единственото нещо което му дадоха беше поканата на която не пишеше абсолютно нищо за мотивите на отказа. Втория отказ получихме днес по телефона, като консула беше така любезен да ни каже, че като мотив е посочен чл.10 ал.17 от закона за чужденците. Това абсолютно не съответства на документите които сме подали, там изрично беше опоменато че целта на посещението е сключване на граждански брак между нас, и че аз ще осигуря жилище и издръжка по време на престоя му в Р България. За децата казаха, че няма смисъл да се дават копия от актовете за раждане тъй като той не фигурира в тях (записани са на мое име), но в заявлението за виза ги написахме. И така, сега просто незнаем какво повече можем да направим. Ще съм благодарна ако някой може да ни помогне.....
mariam27
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2011, 16:32

Re: Отказана виза С

Мнениеот nikiboy » 08 Дек 2011, 00:31

Оженете се в Турция, после идвате в България, отивате в Обреди и вече законно сте му съпруга в България.
После се позовавате на мисля че имаше някаква европейска конвенция за събиране на семейство, тоест няма как да ви разделят щом искате да живеете в България.
Сложно е.
А той от барут разбира ли? :D
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отказана виза С

Мнениеот mariam27 » 08 Дек 2011, 01:22

Мислехме го като варянт след първия отказ, но там нещата са още по сложни. Дори консола ни каза, че ще е много трудно, почти невъзможно да набавим всичките документи който се изискват за сключване на брак.
Нещото което не ми дава мира са мотивите за отказ, те просто са абсурдни и не съответстват на подадените документи. И на всичкото отгоре всеки се оправдава с това, че нямал право да коментира каквото и да било с мен. Вече незнам към кого да се обърна за да получа малко повече информация, освен вдигане на рамене :roll:
nikiboy написа:А той от барут разбира ли? :D

:D Незнам, трябва да питам....
mariam27
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2011, 16:32


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron