начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Трябва ли да регистрирам сина ми като Български гражданин?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Трябва ли да регистрирам сина ми като Български гражданин?

Мнениеот pwatts » 08 Дек 2011, 21:50

Аз съм Българка, съпруга ми е Британец. Сина ни има право на Британско гражданство, понеже баща му е Британец. Въпроса ми е, трябва ли да регистрирам раждането в БГ ако не искам сина ми да има Българско или двойно гражданство?

Благодаря предварително,
П
pwatts
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Дек 2011, 21:45

Re: Трябва ли да регистрирам сина ми като Български граждани

Мнениеот nikiboy » 08 Дек 2011, 23:32

Той къде ще се ражда?
Той има правото да получи българско гражданство, тъй като единият от родителите му е такъв, но ако вие не желаете.....
Но се чудя щом толкова не искате детето ви да има българско гражданство, защо питате в lex.bg, а не в лекс.uk :mrgreen:
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Трябва ли да регистрирам сина ми като Български граждани

Мнениеот pwatts » 23 Дек 2011, 14:20

Ще се ражда в Англия. @nikiboy ако си имал някакво взимане-даване с консулството в Лондон ще знаеш защо не ми се занимава. Отне ми почти година и 4 посещения на столицата за да си регистритам брака, да си сменя името и да си извадя нови документи (понеже всичко се прави лично, а аз не живея в Лондон). За това не ми се занимава с Българските бюрократски глупости...
Питам тук, понеже този сайт ми помогна най-много когато си регистрирах брака :mrgreen:
pwatts
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Дек 2011, 21:45

Re: Трябва ли да регистрирам сина ми като Български граждани

Мнениеот nikiboy » 25 Дек 2011, 19:04

pwatts написа:Ще се ражда в Англия. @nikiboy ако си имал някакво взимане-даване с консулството в Лондон ще знаеш защо не ми се занимава. Отне ми почти година и 4 посещения на столицата за да си регистритам брака, да си сменя името и да си извадя нови документи (понеже всичко се прави лично, а аз не живея в Лондон). За това не ми се занимава с Българските бюрократски глупости...
Питам тук, понеже този сайт ми помогна най-много когато си регистрирах брака :mrgreen:


Имам по-конкретно мнение по въпроса, но първо ще се консултирам и тогава ще пиша, да не взема да подведа някого без да искам.
След като не бързате за гражданството, не пречи при последващо идване в България да го направите, но..... нека първо попитам :)
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Трябва ли да регистрирам сина ми като Български граждани

Мнениеот pwatts » 03 Яну 2012, 02:45

Благодаря!
В момента обмислям сериозно да подавам документи за Британско гражданство (когато годините ми престой тук се считат приемливи) и за това цялата работа с регистрирането му в БГ ми се струва загуба на време.
pwatts
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Дек 2011, 21:45

Re: Трябва ли да регистрирам сина ми като Български граждани

Мнениеот eurolinker » 12 Мар 2012, 17:04

Може би трябва да помислите прагматично и дългосрочно. И от гл. т. на детето си също...
Двойното гражданство ще му даде предимства. Хипотезите са много и зависят от всевъзможни обстоятелства - затова и няма да ви давам примери за предимства.
А и помислете си:
- ако има БГ гражданство, винаги може да се откаже от него. Ако няма (и някога иска) детето ви ще трябва да мине трудностите.
- Може би след 20 г. България ще има (по-добре) работещи институции
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron