начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

дългосрочна виза за България на бежанец

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


дългосрочна виза за България на бежанец

Мнениеот vkirilova » 09 Дек 2011, 16:12

Колеги, ситуацията е следната:

Нигерийска гражданка е със статут на бежанец, предоставен от страна-член на ЕС. Съответно по нашето заканодателство, въпросната жена може да дойде в България без виза и да пребивава до 3 месеца. Междувременно се е омъжила за български гражданин и иска да се установи дългосрочно в България. Приготвила е всички документи за Д виза, но от нашето посолство са отказали с основанието "бежански статут". Тълкувайки това основание предполагам, че става въпрос за необоснована причина да се кандидатства не в страната по произход на нигерийката, а в друга трета страна. Тълкувайки го стеснително, взех да се чудя дали аз не мога данамеря някоя забранителна разпоредба, но от МВнР ми отговориха, че няма забрана бежанци да получат Д виза за България.

Ако някой е имал подобен проблем или може да ме посъветва нещо освен изкопчване официален отговор от МВнР по въпроса.
Благодаря предварително!
vkirilova
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 25 Окт 2007, 13:01

Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron