начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

мога ли да се откажа от молдовско гражданство в посолството

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


мога ли да се откажа от молдовско гражданство в посолството

Мнениеот liviucatan » 23 Юли 2012, 09:24

Здравейте, накратко да разкажа за какво иде реч :) . След много ходене по мъките и вече 18 години в България най-накрая получих разрешение за Българско гражданство. Аз съм Молдовски гражданин на 25 години и имам следния въпрос: Получих писмо в което гласи, че трябва да се откажа от молдовското гражданство и се питам мога ли да се откажа от молдовското гражданство в Молдовското посолство в БГ? Питам, защото винаги до сега когато трябва да си изкарам някой документ пътувах до Молдова, понеже в посолството винаги отговаряха така. Аз си мисля, че всяко едно посолство би трябвало да може да извършва такава услуга. Моля Ви тези които са минали по тоя "лек път" да пише :D
liviucatan
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юли 2012, 09:08

Re: Моля, ако някой е запознат и е минал по тоя път да помог

Мнениеот perunika » 23 Юли 2012, 10:13

http://www.bulgaria.mfa.md/documentation-bg/ Здравейте! Не съм запозната, но може би трябва да се обърнете с въпроса директно към Посолството, давам линк по-горе.Успех! :)
perunika
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Юли 2012, 09:45

Re: Моля, ако някой е запознат и е минал по тоя път да помог

Мнениеот liviucatan » 23 Юли 2012, 10:45

Благодаря ти, но точно там е проблема, че когато ги питам отговорът е "заминавай за Молдова". Замисълът ми е, ако някой се е преборил със системата, да сподели, че много са разходите до Молдова и обратно, а и там е една система.
liviucatan
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юли 2012, 09:08

Re: Моля, ако някой е запознат и е минал по тоя път да помог

Мнениеот teogeo » 23 Юли 2012, 17:14

Я, да опитам и аз. Мисля, че следва по съдебен ред да се "откажете" от молдовското си гражданство. По-точното име на съдебната процедура е "отмяна на гражданството". Другият вариант е както при нас - президентът и вицепрезидентът с указ дават и отнемат гражданство (макар че второто се прилага за съвсем други случаи). Свържете се с адвокат в република Молдова и той ще Ви обясни как може да стане.

Ако финансово не можете да си го позволите - кандидатствайте по съответния ред за получаване на международна правна помощ.

P.S. Не го възприемайте лично, но като цяло молдованите сте много кофти хора, та отговорът "заминавай за Молдова" е по-скоро в съвсем друг контекст :)
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Моля, ако някой е запознат и е минал по тоя път да помог

Мнениеот liviucatan » 23 Юли 2012, 20:38

Е сега чак кофти :D . не става въпрос за финанси или само за финанси става въпрос и за време и за нервите с който ще се сблъскам с кофтите молдовци и че са много корумпирани и т.н. Благодаря за съвета като цяло бях се навил да замина, защото ако сам не си направиш нещата не разчитай някой да ти ги направи колкото и пари да му платиш.
П.С. от 0 до 7 години в Молдова и 18 в България според Вас какъв се чувствам повече? :D
liviucatan
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юли 2012, 09:08

Re: Моля, ако някой е запознат и е минал по тоя път да помог

Мнениеот rts » 24 Юли 2012, 17:01

От кого е изпратено това писмо, в което гласи, че трябва да се откажете от Молдовското си гражданство и посочват ли се причините за това ?
По принцип няма забрана в българското право да имате две гражданства, може би по Молдовското законодателство това не е позволено ?
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Моля, ако някой е запознат и е минал по тоя път да помог

Мнениеот liviucatan » 24 Юли 2012, 17:03

Министерството на Правосъдието в България, с което ми разрешават българско гражданство, това в едно от условията което трябва да изпълня в три годишен срок
liviucatan
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Юли 2012, 09:08

Re: мога ли да се откажа от молдовско гражданство в посолств

Мнениеот oleg-sentia » 08 Авг 2012, 11:06

питай на молдовски форуми
oleg-sentia
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2010, 12:56
Местоположение: Бургас


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron