начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Смяна на фамилно име

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Смяна на фамилно име

Мнениеот mykca » 26 Юли 2012, 00:31

Моля ви, някой да ме посъветва дали имам реален шанс и до колко, за смяна на фамилното ми име,като причините са: редовно бъркане в документи и изобщо, ако не съм на място, когато го изписват някъде винаги го бъркат с една буква, но от това съм имала ядове, като да ме връщат или викат за сверяване на данни, и имам някой документи които са пълномощни от майка ми която работи в чужбина; медицински; трудовата ми книжка, и въпреки, че са имали копие от личната ми карта при някой, пак са бъркали. Бъркат и родителите ми които са с тази фамилия, те са разведени а майка ми е рускиня, ако изобщо има някакво значение, но е запазила фамилията на баща ми, имам и двама свидетеля, роднина и приятел. Преди работех в една фирма, където са ме викали заради разминаване на фамилията ми в разни документи за изчисляване на заплатата или нещо подобно, тогава единият ми свидетел беше с мен. Случвало се е да изпращам или получавам колети и да се налага да се обажда майка ми или приятел за да оправят грешката и да може да си получа колета, всеки път по телефона когато ме търсят и където и да е било ме бъркат, уверявам ви че е досадно, в общи линии това е относно случая и други по лични причини, които не са адекватни пред съд. Благодаря Ви предварително :)
mykca
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2012, 00:05

Re: Смяна на фамилно име

Мнениеот borovinka » 29 Сеп 2012, 10:42

mykca написа:Моля ви, някой да ме посъветва дали имам реален шанс и до колко, за смяна на фамилното ми име,като причините са: редовно бъркане в документи и изобщо, ако не съм на място, когато го изписват някъде винаги го бъркат с една буква, но от това съм имала ядове, като да ме връщат или викат за сверяване на данни, и имам някой документи които са пълномощни от майка ми която работи в чужбина; медицински; трудовата ми книжка, и въпреки, че са имали копие от личната ми карта при някой, пак са бъркали. Бъркат и родителите ми които са с тази фамилия, те са разведени а майка ми е рускиня, ако изобщо има някакво значение, но е запазила фамилията на баща ми, имам и двама свидетеля, роднина и приятел. Преди работех в една фирма, където са ме викали заради разминаване на фамилията ми в разни документи за изчисляване на заплатата или нещо подобно, тогава единият ми свидетел беше с мен. Случвало се е да изпращам или получавам колети и да се налага да се обажда майка ми или приятел за да оправят грешката и да може да си получа колета, всеки път по телефона когато ме търсят и където и да е било ме бъркат, уверявам ви че е досадно, в общи линии това е относно случая [url]и други по лични причини, които не са адекватни пред съд[/url]. Благодаря Ви предварително :)


И тук сама сте си отговорили на въпроса.

Освен ако не е осмиваща, опозоряваща или по някакъв друг начин накърняваща честта ви фамилия, няма друг законов начин да я смените "само защото на вас така ви се иска". Съда ще отхвърли искането ви, както и вие самата сте се досетили.

Споемнавате, че това е фамилията на родителите ви - единственият начин да я смените законово и без съд е... да сключите брак и да приемете фамилията на съпруга. Тя поне е опция :)

Иначе, спокойно - и аз съм с (нова) сложна фамилия, която много се бърка, но търпеливо обяснявам на неграмотните как се изписва.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron