начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Пътуване след сключен граждански брак

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Пътуване след сключен граждански брак

Мнениеот deshulina » 11 Окт 2012, 17:28

На 6.10.2012г. аз и настоящият ми съпруг сключихме брак, за подарък от родителите си получихме екскурзия в чужбина (Турция) датата на която е 16.10.2012г.Днес ходих до паспортна служба да подам молба за смяна на личните ми документи (паспорт и лична карта) нужни ми за пред Канадското посолство.
Казаха ми ,че не мога да изляза от страната докато личните ми документи не бъдат сменени с новата ми фамилия.По законен път като гражданин на Република България имам право да сменя документите си в 30 дневен срок.Мога ли да пътувам със стария си паспорт извън страната ?
deshulina
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2012, 16:40

Re: Пътуване след сключен граждански брак

Мнениеот nikiboy » 11 Окт 2012, 21:47

След като под вашето ЕГН вече лицето не е примерно Е. Е. Христова, а Е. Е. Петрова...... е напълно логично да имате проблем на границата, който може да е от голямо забавяне до недопускане да напуснете страната.
За най-сигурно намерете телефон на ГКПП от което мислите на напускате страната и да получите най-точната информация.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron