начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

виза Шенген

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


виза Шенген

Мнениеот counterpack » 17 Мар 2013, 19:25

Добър ден
чужд гражданин мой съпруг аз сам българка с шенгенска виза 1 година многократнии влизане излизане трябва ли да представи на летище София покана декларация за гостуванее от майка ми?
Ще бъдем в Бг 1 меоец
Благодаря Ви за отговор
counterpack
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Мар 2013, 19:08

Re: виза Шенген

Мнениеот nikiboy » 19 Мар 2013, 23:37

На моменти се питам, как хора живеещи и работещи тук 20 години нямат гражданство, а хора не можещи да пишат и говорят български, неживеещи тук го имат :D .
Ако въпреки объркания словоред съм разбрал правилно - не, не му трябва покана щом има Шенгенска виза. Но зависи тази виза и там "влизане излизане" за какъв период е :lol: .
Най-лесния начин - интернет, летище софия, телефон за информация - гранична полиция.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: виза Шенген

Мнениеот fbr65 » 20 Мар 2013, 10:16

nikiboy написа:а хора не можещи да пишат и говорят български, неживеещи тук го имат :D .

Не можещи и не желаещи притежават документи че са мъже, но никой не се тревожи за това.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: виза Шенген

Мнениеот counterpack » 21 Мар 2013, 00:23

Здравейте това е вярно, че имам грешки в моето писане, но аз се извинявам защото нямам кирилица на клавиатурата
Съпругът ми има виза Шенген ot 1 април 2013 г. до 31 март 2014 г. с многократни влизане излизане.
Идваме заедно със съпруга ми в БГ, защото татко ми почина
На 26 февруари 2013 г. и ние не успяхме да дойдем за погребението което е било на 28 февруари .
Ние живеем много далеч с моя съпруг. искаме да бъдем с майка поне 1 месец за да я подкрепим морално ."
Така че въпросът ми е, в допълнение на визата Шенген 1 година с многократни влизане излизане трябва ли на летище София, да представим покана от моята майка ? Благодаря сърдечно за вашите отговори.

Само за информация на nikiboy - мъжът ми никога не се е интересувал от българско гражданство. Ние сме женени вече 25 години и си живеем задружно. Благодаря
counterpack
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Мар 2013, 19:08

Re: виза Шенген

Мнениеот counterpack » 28 Мар 2013, 20:25

обадих се на летище София гранична полиция.Щом визата е валидна,покана не е необходима. Приятен ден на всички
counterpack
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Мар 2013, 19:08

Re: виза Шенген

Мнениеот nikiboy » 23 Апр 2013, 22:54

От първото ви мнение помислих, че сте чужденка, която има българско гражданство само на хартия, а си живее другаде.
Тъй като повода ви е неприятен, надявам се не съм останал неразбран, поради което ви се извинявам.
Да, шенгенските визи се прилагат в БГ със същия срок и валидност както в държавите от Шенген. Тоест не му е нужна никаква друга виза, покана и т.н.
Само една подробност - адресна регистрация до 5 дни след влизане в страната от домакина, дал подслон - в случая вие или майка ви.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron