начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

граждански брак в България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


граждански брак в България

Мнениеот detelinkata » 27 Май 2013, 19:58

Здравейте,
Имам въпрос свързан с граждански брак в България.Приятелят ми е турски гражданин и искаме да сключим брак в България.За това планираме той да дойде тук или с туристическа виза,или с покана и да се оженим.Но не сме наясно,каква е процедурата той да остане в България ,когато вече имаме сключен брак,но неговата виза изтече.Дали ще трябва той да се връща в Турция или има възможност да остане тук.
Благодаря Ви предварително :D
detelinkata
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2013, 16:05

Re: граждански брак в България

Мнениеот nikiboy » 04 Юни 2013, 22:00

Вариант 1.
Вие отивате в Турция, сключвате там брак, вие се връщате в България, тук регистрирате брака, написвате малко декларации, пращате му документите и той с тях отива в посолство, за да получи "виза Д".

Вариант 2.
Той идва тук с входна виза за 10-20-60 дни, сключвате брак, подготвяте същите документи като във Вариант 1, после той отива отново в Турция, и подава документите и чака "виза Д".

Издаването на Виза-Д отнема грубо около 30-40 дни.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: граждански брак в България

Мнениеот detelinkata » 05 Юни 2013, 15:06

Много благодаря за отговора :)
detelinkata
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2013, 16:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron