начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Пътуване в чужбина

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Пътуване в чужбина

Мнениеот vesivlado » 07 Авг 2013, 15:59

Здравейте,аз живея и работя в Англия.Майка ми е рускиня,но живее в България от 30 години.Има лична българска карта,на която пише...руско поданство-гражданин на България.Искам да попитам може ли да ми гостува без виза само с лична карта само?
vesivlado
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2013, 15:44

Re: Пътуване в чужбина

Мнениеот sunrise » 07 Авг 2013, 16:56

Я , пак! :D
Нещо не се връзва информацията Ви. Няма такава лична карта, най-малкото , доколкото ми е известно, въпреки всички условности, Руската Федерация е все още република, какво поданство!
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Пътуване в чужбина

Мнениеот vesivlado » 08 Авг 2013, 03:57

sunrise написа:Я , пак! :D
Нещо не се връзва информацията Ви. Няма такава лична карта, най-малкото , доколкото ми е известно, въпреки всички условности, Руската Федерация е все още република, какво поданство!

На личната и карта пише,че гражданството и е руско,но е жител на българия.трябва ли да кандидатства за виза,или просто може да патува с личната си карта.Казаха ми ,че личната и карта е само за пределите на българия и за да патува до Англия и трябва виза.Не мога и аз да разбера затова искам мнение или някой които е патувал :)
vesivlado
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Авг 2013, 15:44

Re: Пътуване в чужбина

Мнениеот borovinka » 08 Авг 2013, 16:22

Щом е руска гражданка трябва виза, да.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Пътуване в чужбина

Мнениеот nikiboy » 31 Авг 2013, 19:07

Отговорът ще получите в посолството на GB в София.
Теоритично тя е родител на гражданин на ЕС, с разрешено постоянно пребиваване на територията на държава членка на ЕС, но не си струва ровене в местните английски закони относно пребиваването на гражданите на ЕС и членове на техните семейства, много по-лесно и сигурно една виза.
Примерно ние в България пускаме продължително пребиваващите руснаци в Германия например у нас без виза за срок от 90 дни, докато германците не пускат нашите продължително пребиваващи руснаци без виза. Така че в GB може да има зелен светофар за такива казуси, но....не си струва риска, ровене, питане.... :D
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron