начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот b_ivanov » 04 Дек 2013, 17:08

Здравейте искам да попитам как стои вьрпоса с польчаване на чуждо гражданство, ако името може да се смени в чуждия паспорт, трябва ли то да бъде сменено и в българския и няма ли да настане бъркотия, с две думи когато си получа чуждо гражданство и сменя името трябва ли да ходя в България за да сменя и другото или мога директно да се откажа от българското?

Благодаря
b_ivanov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Юни 2013, 14:00

Re: промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот borovinka » 05 Дек 2013, 16:12

Божидаре,
Май периодично с тебе си водим дискусии за това и онова и все около името ти се върти проблема.
(Не знам какво не му харесваш, за мен си е много хубаво).

Виж ся' - ще си говорим като хора, а не като прависти - получаването на чуждо гражданство (респективно отказът от българско такова) няма ама абсолютно нищо общо със смяната на името. За второто си има ред и производство, който ти беше изяснен вече в 2 теми напълно безплатно.
Ако зорът е в цинцата и не ти се дават пари за адвокат, при който да идеш, за да получиш нормален съвет "какво може и какво не може", разбирам те, но пак ти казвам, че това, което го мислиш, няма как да се случи.
Ако зорът е "да чуеш това, което искаш" - значи пак не си намерил форума, защото тук винаги ще попадаш на отговорите, които си получил тук:

viewtopic.php?t=54882

Подозирам, че болката изобщо не е свързана със "звученето на името", а се корени в нещо съвсем друго, но ти си знаеш, няма да задълбаваме и в това.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот b_ivanov » 05 Дек 2013, 18:40

borovinka написа:Божидаре,
Май периодично с тебе си водим дискусии за това и онова и все около името ти се върти проблема.
(Не знам какво не му харесваш, за мен си е много хубаво).

Виж ся' - ще си говорим като хора, а не като прависти - получаването на чуждо гражданство (респективно отказът от българско такова) няма ама абсолютно нищо общо със смяната на името. За второто си има ред и производство, който ти беше изяснен вече в 2 теми напълно безплатно.
Ако зорът е в цинцата и не ти се дават пари за адвокат, при който да идеш, за да получиш нормален съвет "какво може и какво не може", разбирам те, но пак ти казвам, че това, което го мислиш, няма как да се случи.
Ако зорът е "да чуеш това, което искаш" - значи пак не си намерил форума, защото тук винаги ще попадаш на отговорите, които си получил тук:

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=54882

Подозирам, че болката изобщо не е свързана със "звученето на името", а се корени в нещо съвсем друго, но ти си знаеш, няма да задълбаваме и в това.




(частично заличаване; причина: обидни квалификации към друг потребител) не ми дръж такьв тон (частично заличаване; причина: обидни квалификации към друг потребител), защо отговаряш като не искаш бе, ако ще и 1000 теми ще пусна ясно ли е второ нищо не разбираш щото ако разбираше щеше да знаеш че вески емигрант има рпавото да смени името си и тогава е по-лесно да се смени и в бьлгарския паспорт, защото какво по-голямо доказателство от това, а ако не стане и мога да се откажа от него (частично заличаване). я какво е казал тука тоя адвокат:

''отиваш в Bg,сменяш си името(не знам колко е трудно и колко време отнема),взимаш си удостоверение за идентичност на имената.Преведи и го легализирай-ще ти трябва много.
За всеки стар документ,който имаш-диплома/курс/банкова сметка и т.н.трябва да доказваш,че е идентично със смененото ти име,че това си ти.
Е ,след това вече няма да имаш проблеми да си с новото (леснопроизнасящо се)име при кандидатстването за натурализация и после паспорт.
По лесно ще стане след ,като си взел гражданство и в последствие да смениш името.
Мисля,че обезателно трябва да се уведоми за това в BG -не може едно лице да има два ID документа /паспорта с различни имена .
Чл. 9. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) При промяна на имената, единния граждански номер (личния номер/личен номер на чужденец), пола, гражданството или при настъпили съществени и трайни изменения на образа лицето е длъжно да подаде заявление за издаване на нови български лични документи в срок до 30 дни.


(частично заличаване; причина: обидни квалификации към друг потребител) как очакваш хората да произнесат буква от славянската азбука несъществуваща при тях.(частично заличаване; причина: обидни квалификации към друг потребител)
b_ivanov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Юни 2013, 14:00

Re: промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот b_ivanov » 05 Дек 2013, 18:47

(заличаване; причина: обидни квалификации към друг потребител)
b_ivanov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Юни 2013, 14:00

Re: промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот b_ivanov » 05 Дек 2013, 18:52

(заличаване; причина: обидни квалификации към друг потребител)

Достъпът на потребителя е ограничен.
b_ivanov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Юни 2013, 14:00

Re: промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот bludniq_sin » 05 Дек 2013, 18:55

Хм .. много обиди, много нещо от интелигенцията зад граница.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: промяна на лично име при получаване на чуждо гражданство

Мнениеот borovinka » 05 Дек 2013, 19:13

И с какво си заслужих любезното ти отношение?
Неколкократно се опитах да ти обясня, че няма закон (български), според който това, което искаш, да се случи така, както ти го искаш и на основанията, на които ти го искаш, ама нейсе - аз съм ти крива.

Добре, иди си дай парите на някой от споменатите от тебе адвокати от Ню Йорк, те със сигурност ще знаят българското право по-добре от практикуващите в България.

отиваш в Bg,сменяш си името(не знам колко е трудно и колко време отнема),взимаш си удостоверение за идентичност на имената.Преведи и го легализирай-ще ти трябва много.
За всеки стар документ,който имаш-диплома/курс/банкова сметка и т.н.трябва да доказваш,че е идентично със смененото ти име,че това си ти.
Горното и особено подчертаното ясно показва що за капацитети в правната материя ползваш и че не искаш правен съвет, ами такъв, който да отговаря на това, което ти се ще да чуеш.

Освен това не виждам с какво заслужих личностните ти обиди и нападки, просто изказах мнение, както правят всички в този форум, стоя зад това си мнение и ще продължавам да го поддържам. И всичко това с любезен тон. Умишлено пуснах и линка към предишната тема, като ще помоля тази да не се заключва, защото е показателна що за "юзъри" имаме наоколо.

Какви са ти личностните проблеми и какво стои зад неистовото желание да се харесаш на околните "с промененото име", ми е ясно - всеки сам си намира начин да си избива комплексите. От писанията и отношението ти мога да съдя само, че твоите са толкова дълбоко вкоренени, че няма да ги избиеш никога, независимо дали ще се казваш Божидар, Теодор, Кристофър, Бенедикт или Мбонго-тонго.

Освен това подозирам, че с "добрите" съвети, които получаваш от адвокати - онлайн и офлайн, така ще си натвориш чудеса в гражданското състояние у нас и в чужбина, че след това много зор ще видиш с установяването "аз ли съм или не съм". Адвокатът, който ти е дал горния съвет, или идея си няма за какво ти е говорил, или много е държал да ти вземе парите за съвета.

Остани си със здраве и друг път си дръж комплексите на по-къса каишка, че в момента много лесно издават що за личност си.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron