начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Придобиване на гражданство по натурализация

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Придобиване на гражданство по натурализация

Мнениеот zdraveski » 14 Юли 2014, 13:44

Здравейте,

имам един деликатен въпрос който можеби трябва да го задам на мястото в дадената институция но когато и да отида там има опашки по 30 човека и някак ми се струва почти невъзможно.

Аз съм македонски гражданин и от 10 години живея в България, тьй като от Юни 2009та година имам статус на постоянно пребиваващ чужденец което до момента прави точно или малко повече от пълни 5 години откакто са ми издали този статут. Направих си труда да потърся и да прочета закона а там пише следното:

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Раздел III.
Придобиване на българско гражданство по натурализация

Чл. 12. (1) (Предишен текст на чл. 12 - ДВ, бр. 108 от 2013 г.) Лице, което не е български гражданин, може да придобие българско гражданство, ако към датата на подаване на молбата за натурализация:
1. е пълнолетно;
2. (доп. - ДВ, бр. 21 от 2012 г.) преди не по-малко от 5 години е получило разрешение за постоянно или дългосрочно пребиваване в Република България;

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Означава ли това че имам право на българско гражданство вече и ако имам как мога да си го получа?

Благодаря ви.
zdraveski
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2014, 13:37

Re: Придобиване на гражданство по натурализация

Мнениеот vaskovasko » 23 Юли 2014, 15:50

Ето повече информация - http://www.mfa.bg/uploads/files/5_Grajd ... izaciq.pdf
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron