начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Dvoino gragdanstvo

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Anonimen » 18 Ное 2003, 17:29

Molja Vi kompetentno/zatova i pischa v tozi forym/da mi otgovorite:Razreschava li Bulgarskoto zakonodatelstvo"Dvoino gragdanstvo" t.e.bulgarski gragdanin giveesch izvan Bulgaria moge li da kandidatstva i za drygo gragdanstvo ZAPAZVAIKI BULGARSKOTO?
Blagodarja Vi
Anonimen
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот *petya » 18 Ное 2003, 17:52

Zavisi v koia dyrjava se kandidatstva. Spored bg zakonodatelstvoto (principno) niama problem za dvoino grajdanstvo. Ima obache dyrjavi, koito iskat kandidatstvashtiat da se otkaje or svoeto grajdanstvo, predi da prieme chujdoto, mislia v Avstria beshe taka.
*petya
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Anonimen » 19 Ное 2003, 18:31

Blagodarja Vi za otgovora.Stava vapros za Holandia-tja ne iziskva otkaz ot Bulgarskoto gragdanstvo,no moja poznata bulgarka giveescha sascho tyk v Holandia mi kaza,che e chela,che v Bulgaria prez 2001 godina e prieta popravka v" Zakona za lichnite dokymenti" s kojato Bulgarskite gragdani ne mogat da imat dvoino gragdanstvo?
S Yvagenie
Anonimen
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот karo » 20 Ное 2003, 00:42

Да, правилно е чела, но не е вникнала в детайлите. Но както казваше Гео Милев - фрагментът, детайлът е всичко в този свят:)))))))))))) Приложното поле на тази промяна обхваща само лицата, които искат д астанат български гграждани по НАТУРАЛИЗАЦИЯ, българските граждани по произход могат да придобиват двойно гражданство без ограничение. А и самата Конституция гарантира това гражданско право - никой български гражданин по произход не може да бъде ЛИШЕН от българското гражданство.
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Anonimen » 20 Ное 2003, 09:54

BLAGODARJA VI MNOGO ZA OTGOVORA!!!!!!!!!!!!!
PRIJATEN I POLZOTVOREN DEN OT SARCHE!!!!!!
Anonimen
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Aneliq » 20 Ное 2003, 16:23

kam kogo trqbva da se obarna za da pitam kak moga da poly4a dvoino grajdanstvo i kakvi dokymenti 6e mi trqbvat. ba6a mi e roden v garziq no na 5 godi6na vazrast sa do6li v BG i ot togava jiveqt v BG ima samo BG garjdanstvo.kak da poly4a i grazko grajdanstva .dali 6e moga da imam dvoino grajdanstvo.
Aneliq
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron