начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Възстановяване на фамилно име след развод

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Възстановяване на фамилно име след развод

Мнениеот possitiv3 » 28 Авг 2015, 00:00

Здравейте форумци,
Имам следния казус:
Моя клиентка сключва брак 90 година /датата е само за случая/, развежда се 1995 година. В решението е постановено да си възстанови фамилията преди брака - тази от баща й. Не си сменя документите за самоличност и сключва втори брак където в акта за брак е записана с фамилията си от първия брак. В последствие отново се развежда, но т.к. решението е било постановено без нейното участие в процеса и поради липса на доказателства вторият съд по развод постановява да възстанови името си преди брака - което обаче в удостоверение за сключване на този втори брак е фамилията й по първия прекратен брак. Второто решение за развод е от 98 година примерно.
За пример с имената ще направя следното вметване: по баща е гергана георгиева, с първия брак става гергана стоянова, прекратен е първия брак и постановява отново да се казва гергана георгиева, преди да си смени документите се омъжва отново и е записано, че е гергана стоянова и при решението за втория развод съдът определя да си възстанови името преди втория брак и да се казва гергана стоянова, вместо гергана георгиева.

Какво мога да направя сега за да й издадем документи за самоличност с действителното й име - това по баща - георгиева?
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара

Re: Възстановяване на фамилно име след развод

Мнениеот bird_of_paradise » 28 Авг 2015, 10:34

Дело по чл. 19 ЗГР... за друго времето вече е изтекло.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Възстановяване на фамилно име след развод

Мнениеот possitiv3 » 29 Авг 2015, 09:22

bird_of_paradise написа:Дело по чл. 19 ЗГР... за друго времето вече е изтекло.


Благодаря, и аз стигнах до този извод в крайна сметка :)
Само че първо ще й сменя адреса щот е на ...... си на адрес в Бургас и ще и го водя тук делото.
Поздрави
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron