начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Покана за многократни посещения

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Покана за многократни посещения

Мнениеот piaff » 14 Юни 2019, 10:55

Здравейте,
Имам приятел - изселен българин с турски произход, на когото искам да изпратя покана. Но в молбата-декларация трябва да се упомене един конкретен период за посещение, а ние искаме да получи виза за многократни посещения. Да има право да посещава България няколко пъти в период от година, например или колкото е периода на визата. Моля, ако някой е запознат с такъв казус да ми даде съвет!
piaff
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2019, 10:45

Re: Покана за многократни посещения

Мнениеот katerinakuch » 19 Дек 2019, 01:54

Обърнете се към Посолството или Консулството на Република Турция.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Покана за многократни посещения

Мнениеот nikiboy » 10 Яну 2020, 10:16

Само дето посолствата/консулства издават визи на основание изисквания в ЗЧРБ, което в случая касае частно посещение и се изисква Покана-декларация образец, заверена в МВР. А тези покани са за 1бр влизаме, изключение правят тн бизнес покани, при които след допълнително предоставено мотивационно писмо от управителя на канещата фирма и доказване при интервюто на обстоятелствата за нужда от многократно влизане са издава виза С с повече от 1 бр. разрешени влизания.
А ключът от палатката на горното писане и подобни, тъй като питащия е забравил кога е питал е..... шенгенска виза. Така ще има неограничен брой влизания в периода.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron