начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Адресна регистрация за преместваем обект?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Адресна регистрация за преместваем обект?

Мнениеот dnightroad » 08 Ное 2019, 15:08

Здравейте,
наскоро със съпруга ми закупихме от така наречените "преместваеми къщи" , тъй като минахме по каналния ред си имаме разрешително за поставяне както и удостоверение за въвеждане в експоатация и всички възможни скици на обекта. Сега обаче искаме да си сменим адресната регистрация към новата къща. Въпросът ми е , при положение , че според разрешителните ни , се води "преместваем обект за стопански нужди" възможно ли е да се регистрираме там?

Става дума за град София, община Надежда. Имота е в регулация, няма други постройки.
dnightroad
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юни 2019, 16:19

Re: Адресна регистрация за преместваем обект?

Мнениеот jhoro » 08 Ное 2019, 20:20

Защо да не можете?
Въпросната къща е „преместваема“ по отношение технологията на строеж, но е разположена в имот, който си е в регулация - има адрес и всичко останало. И веднъж построена - вие няма да я местите насам - натам!
Прочитайки заглавието, в първия момент помислих, че става дума за каравана, кемпер или нещо подобно.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Адресна регистрация за преместваем обект?

Мнениеот dnightroad » 15 Ное 2019, 14:20

jhoro написа:Защо да не можете?
Въпросната къща е „преместваема“ по отношение технологията на строеж, но е разположена в имот, който си е в регулация - има адрес и всичко останало. И веднъж построена - вие няма да я местите насам - натам!
Прочитайки заглавието, в първия момент помислих, че става дума за каравана, кемпер или нещо подобно.


Здравейте, при заявка за издаване на адрес на имота, ми казаха, че въпреки наличието на преместваем обект, защото се води преместваем а не жилищна сграда - няма да мога да се регистрирам там по лична карта - да си сменя постоянния адрес с този, от там и въпроса ми дали това наистина е така и дали трябва да подготвя някакво удостоверение или друг тип документ за да мога един вид да докажа , че смятам да ползвам адреса за жилищни нужди?
dnightroad
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юни 2019, 16:19

Re: Адресна регистрация за преместваем обект?

Мнениеот jhoro » 16 Ное 2019, 16:46

dnightroad написа:Здравейте, при заявка за издаване на адрес на имота, ми казаха, че въпреки наличието на преместваем обект, защото се води преместваем а не жилищна сграда - няма да мога да се регистрирам там по лична карта - да си сменя постоянния адрес с този, от там и въпроса ми дали това наистина е така и дали трябва да подготвя някакво удостоверение или друг тип документ за да мога един вид да докажа , че смятам да ползвам адреса за жилищни нужди?

Четейки - мисля си, че някой (назначен да върши конкретна работа) изобщо няма идая, какво трябва да прави!
Какво общо има имота (урегулиран или не поземлен имот) с вида на постройката, в която ще живеете.
Но трябва да се съобразите с
Чл. 89. (5) Кметът на общината определя адресите на територията на общината, на които може да се извършва адресна регистрация.

включително и ситуацията
(4) Когато адресът е извън регулацията на населеното място, вместо данните по ал. 3 се вписва името на местността от землището му.

От вас се иска
Чл. 92. (1) Адресната регистрация се извършва от кмета на общината, на района или на кметството или от определени от тях длъжностни лица при заявяване от лицето.
(2) За извършване на адресна регистрация на адрес в страната лицата представят един от следните документи:
1. документ за собственост;
2. документи за ползване на имота за жилищни нужди, включително договор за ползване на социална или интегрирана здравно-социална услуга за резидентна грижа;
3. други документи, доказващи собствеността или ползването на имота.


Тоест, ако - имота е ваша собственост и в него „може да се извършва адресна регистрация“ - нямат причина да ви откажат! А вие ,,, ако искате си поставете палатка!

И друг въпрос - Вие, кой адрес искате да си смените? Постоянния или настоящия?
Чл. 93. (1) Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистъра на населението.
(5) Постоянният адрес на гражданите е адрес за кореспонденция с органите на държавната власт и органите на местното самоуправление.
(6) Постоянният адрес на гражданите служи за упражняване или ползване на права или услуги в случаите, определени в закон или друг нормативен акт.
(7) Постоянният адрес може да съвпада с настоящия адрес.
Чл. 94. Настоящ адрес е адресът, на който лицето живее.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Адресна регистрация за преместваем обект?

Мнениеот dnightroad » 20 Ное 2019, 15:30

Имота е в регулация, но на удостоверението за адрес сега прочетох, пише, че адресът не може да се ползва за гражданска регистрация, което предполагам означава, че в общината имат право да ми откажат регистрация на него?

Иначе става дума за смяна на постоянния адрес.
dnightroad
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юни 2019, 16:19


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron