начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Завеждане на дело за ухапване от куче

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Завеждане на дело за ухапване от куче

Мнениеот martin_nd » 15 Юни 2020, 17:45

Здравейте,

След като бях нападнат и ухапан от домашно куче, искам да заведа дело срещу собственика. Имам издадено съдебно медицинско, както и подадени жалби в полицията и в Столична община (кучето е отглеждано пред блок, но за него се грижи живущ от блока). Медицинското ми е за ЛЕКА телесна повреда. Интересувам се от препоръчителна сума за обезщетение в такъв случай. Втория ми въпрос е за адвокатските хонорари и ако може да ми дадете ориентировъчна сума за тях. Ще бъда благодарен ако препоръчате доказани имена в такива дела.

Извинявам се предварително, ако вече има такава създадена тема, но аз лично не успях да намеря подобна.
martin_nd
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2020, 17:38

Re: Завеждане на дело за ухапване от куче

Мнениеот katerinakuch » 19 Юни 2020, 13:22

Обърнете се към Адвокатската колегия във Вашия район или в друг район. Оттам ще Ви дадат насоки.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Завеждане на дело за ухапване от куче

Мнениеот ivanov_p » 19 Юни 2020, 20:22

Ако кучето е бездомно ще е по-добре искът да е срещу общината. Трябват и свидетели, че точно това куче ви е ухапало, останалото с адвоката.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron