начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Завеждане на дело за ухапване от куче

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Завеждане на дело за ухапване от куче

Мнениеот martin_nd » 15 Юни 2020, 17:45

Здравейте,

След като бях нападнат и ухапан от домашно куче, искам да заведа дело срещу собственика. Имам издадено съдебно медицинско, както и подадени жалби в полицията и в Столична община (кучето е отглеждано пред блок, но за него се грижи живущ от блока). Медицинското ми е за ЛЕКА телесна повреда. Интересувам се от препоръчителна сума за обезщетение в такъв случай. Втория ми въпрос е за адвокатските хонорари и ако може да ми дадете ориентировъчна сума за тях. Ще бъда благодарен ако препоръчате доказани имена в такива дела.

Извинявам се предварително, ако вече има такава създадена тема, но аз лично не успях да намеря подобна.
martin_nd
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2020, 17:38

Re: Завеждане на дело за ухапване от куче

Мнениеот katerinakuch » 19 Юни 2020, 13:22

Обърнете се към Адвокатската колегия във Вашия район или в друг район. Оттам ще Ви дадат насоки.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Завеждане на дело за ухапване от куче

Мнениеот ivanov_p » 19 Юни 2020, 20:22

Ако кучето е бездомно ще е по-добре искът да е срещу общината. Трябват и свидетели, че точно това куче ви е ухапало, останалото с адвоката.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron