начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

съдене за клевета

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


съдене за клевета

Мнениеот mariasimovalazarova » 21 Ное 2022, 19:27

Здравейте не знам дали темата е за този раздел - но има една дама във фейсбук, която твърди че аз имам блог в блог. бг и съм пускала обяви за хороскопи. Може ли да я съдя, дамата се намира в Испания.
mariasimovalazarova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2022, 19:21

Re: съдене за клевета

Мнениеот ilian_todorov » 23 Дек 2022, 14:59

mariasimovalazarova написа:Здравейте не знам дали темата е за този раздел - но има една дама във фейсбук, която твърди че аз имам блог в блог. бг и съм пускала обяви за хороскопи. Може ли да я съдя, дамата се намира в Испания.

Разбира се, че може да я съдите, няма значение къде се намира. Щом не я открият, ще й назначат служебен защитник да я представлява. Пускате тъжба до който си искате районен съд, който ще го изпрати ако е необходимо до компетентния съд в зависимост от това къде е извършено престъплението и делото ще започне. Според мен обаче ще приключи с оправдателна присъда, тъй като госпожата нито ви е приписала престъпление, нито е разгласила позорящи обстоятелства за Вас, но това няма значение. Таксата на съда е само 12 лева плюс още един-два лева за Изи Пей. Тъй че смело го завеждайте, пък каквото сабя покаже. :D

П.П. Ако я представлява адвокат дори да е служебен, ако я оправдае съдът ще ви осъдят да платите разноските, което не знам дали ще ви хареса. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron