начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Объркване на име в споразумение

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Объркване на име в споразумение

Мнениеот betis4oto » 21 Май 2020, 20:31

Здравейте. Бих искал да Ви попитам как може да се процедира в следната ситуация - при сключване на извънсъдебно споразумение, едно от имената - презимето на едната страна (тази, която подлежи на осъждане), е объркано не с една буква, а изцяло сбъркано?

Може ли да се претендира за нищожност на споразумението от подсъдимата страна?
betis4oto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2020, 20:24

Re: Объркване на име в споразумение

Мнениеот jhoro » 22 Май 2020, 04:32

Само презимето ли е сгрешено? Има ли други данни за лицето - напр. ЕГН?
Предполагам, че е описан предмета на спора, претенциите на страните, други детайли …
Ако страните могат да се идентифицират еднозначно - значи е само ОТГ и не може да се претендира за нищожност.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Объркване на име в споразумение

Мнениеот ivan_lawyer » 22 Май 2020, 06:43

Навремето - примерно 2005, 20 години съм адвокат и вече не си спомням всяко дело, но квинт-есенцията си я знам, какво стана - осветител от екип на БНТ, свестен човек, женкар, скандал - разлютили се със жена си - тръгва си с колата - проверка - алкохолна проба - актове - прокуратура.

Полицаите бяха сгрешили датата - забравили, че 21.05 като годишна цифра свършва на 00 часа и почва 22.05. Ама нищо не излезе от тази работа - напред-назад, накрая извикаха съставителите - кажете колко часа е било и го оправиха, тоест съдията прие пре-корекция.

Оправиха го доколкото аз си спечелих делото по други параграфи.

Казвам любезно - такава грешка - хем може - хем не може (сега ми стана ясно защо ни мразят адвокати и всекакви юристи, но мразете ни на воля), тоест на шанс отиват нещата - рецепта тук няма.

Ще направят пре-корекция - това ще стане, тоест - захапали са - не ми се коментира.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Объркване на име в споразумение

Мнениеот betis4oto » 22 Май 2020, 13:57

jhoro написа:Само презимето ли е сгрешено? Има ли други данни за лицето - напр. ЕГН?
Предполагам, че е описан предмета на спора, претенциите на страните, други детайли …
Ако страните могат да се идентифицират еднозначно - значи е само ОТГ и не може да се претендира за нищожност.


Има единствено ЕГН, но в този случай въобще защо се слагат някакви имена, след като можем да си пишем каквито искаме реално и да няма никакъв проблем...

Странен ми е казусът и затова питам. Не се ли получава малко като "кьорав карти не играе" или съдебната практиката не е такава? :)
betis4oto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2020, 20:24

Re: Объркване на име в споразумение

Мнениеот jhoro » 22 Май 2020, 14:50

betis4oto написа:Има единствено ЕГН, но в този случай въобще защо се слагат някакви имена, след като можем да си пишем каквито искаме реално и да няма никакъв проблем...

Странен ми е казусът и затова питам. Не се ли получава малко като "кьорав карти не играе" или съдебната практиката не е такава? :)

Всъщност - ЕГН не е просто „някакво число“, а „уникален административен идентификатор“! Колкото до имената - особено презимето - те са на втори план. На някой места се иска само име и фамилия, в някои държави изобщо няма презимена, някои хора имат по няколко „комплекта“ имена ...
Нали затова се издава и „Удостоверение за идентичност на лице с различни имена

Колкото до грешките - има грешки и грешки.
По-горе дадоха един пример, сещам се за друг.
Актосъставител установява невписване на задължителни данни в документ. В съдебно заседание, като свидетел, показва друг, подобен документ и казва - „Ето и този случай - на мястото съм написал, че данните ги няма.“
Да, ама в процесния документ беше забравил! Това вече е съществена грешка и ответника спечели делото!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Объркване на име в споразумение

Мнениеот betis4oto » 22 Май 2020, 16:13

jhoro написа:
betis4oto написа:Има единствено ЕГН, но в този случай въобще защо се слагат някакви имена, след като можем да си пишем каквито искаме реално и да няма никакъв проблем...

Странен ми е казусът и затова питам. Не се ли получава малко като "кьорав карти не играе" или съдебната практиката не е такава? :)

Всъщност - ЕГН не е просто „някакво число“, а „уникален административен идентификатор“! Колкото до имената - особено презимето - те са на втори план. На някой места се иска само име и фамилия, в някои държави изобщо няма презимена, някои хора имат по няколко „комплекта“ имена ...
Нали затова се издава и „Удостоверение за идентичност на лице с различни имена

Колкото до грешките - има грешки и грешки.
По-горе дадоха един пример, сещам се за друг.
Актосъставител установява невписване на задължителни данни в документ. В съдебно заседание, като свидетел, показва друг, подобен документ и казва - „Ето и този случай - на мястото съм написал, че данните ги няма.“
Да, ама в процесния документ беше забравил! Това вече е съществена грешка и ответника спечели делото!


Е, прав си, че има грешки и грешки, но в случая се чудя дали тази грешка е достатъчна, за да се предяви искане за унищожаване на споразумението, всеки твърди различно, странна работа...
betis4oto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2020, 20:24

Re: Объркване на име в споразумение

Мнениеот ivanov_p » 22 Май 2020, 17:27

Е, прав си, че има грешки и грешки, но в случая се чудя дали тази грешка е достатъчна, за да се предяви искане за унищожаване на споразумението, всеки твърди различно, странна работа...


Искане може да се предяви, но няма да доведе до нищо, даже да нямаше ЕГН има подпис, с което нещата приключват.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron