начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска книжка

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска книжка

Мнениеот rumendim » 23 Юли 2021, 11:20

Здравейте,

Имам СУМПС от Великобританя с положен изпит в Лондон и искам да си изкарам българско СУМПС, но без да сменям английска книжка. Възможно ли е изкараване на българско СУМПС без да връщам/подменям английската? Нямам никакви отнети точки. Доколкото знам след излизането на Великобритания от ЕС не би трябвало да е пробелм да притежавам две книжки (Англия и България) Има ли условие да съм постояно пребиваващ в България?
rumendim
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 10:49

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот guest1 » 23 Юли 2021, 13:21

Ако си минете по „стандартния ред“ - обучение теория и практика, изпит, СУМПС - да!
Навремето много българи го правеха, ама ... наопаки. Отива на Острова с българско СУМПС, минава си процедурата там и получава И британско.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот doondie » 23 Юли 2021, 13:48

Каква е ползата от 2 книжки, ако английската е full и важи и в България (до 3 месеца, че не знам как стоят нещата след излизането от ЕС?)?

Изобщо възможно ли е притежанието на 2 книжки в днешно време, когато службите имат възможност да проверяват за наличието на съществуваща книжка, издадена в друга държава? Не се ли гледа местожителството?
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот guest1 » 23 Юли 2021, 14:14

doondie написа:Каква е ползата от 2 книжки, ако английската е full и важи и в България (до 3 месеца, че не знам как стоят нещата след излизането от ЕС?)?
Изобщо възможно ли е притежанието на 2 книжки в днешно време, когато службите имат възможност да проверяват за наличието на съществуваща книжка, издадена в друга държава? Не се ли гледа местожителството?

Ползата - съмнителна, ама знам ли какво му е в главата?
За Бекзит - прави разлика, между „оригинално ЮК“ СУМПС (каквото е на питащия) и подменено, издадено на база българската правоспособност.
След изтичане на преходния период в Република България СУМПС, издадено от ОК, ще бъде признавано като СУМПС, издадено от държава, която е договаряща страна по Конвенцията за движението по пътищата от 1968 г. и отговарящо на изискванията на приложение № 6 към конвенцията.
Министерство на вътрешните работи - Информация за Брекзит

Но и с подменено - няма проблеми!

Две различни СУМПС - на база две различни правоспособности, е нещо съвсем реално. Най-малкото - едни държави признават СУМПС издадени от трета и ги подменят, а други - не признават. Както оригиналните, така и подменените.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот rumendim » 23 Юли 2021, 15:33

Благодаря за отговорите,

Проглемът е, че в България може да се управлява само 3 месеца след влизането в страната с книжка от ОК, а след това като те спрат ти налагат ПАМ и ти смъкват номерата (в моя случай за 6 месеца) На системата за влизане и излизане в БГ не може да се разчита защото не винаги се отчита илзизането/влизането. Ако пък се смени книжката с българска като се приберем в ОК се водиш нов шофьор и застраховката е дебела. Изобщо брекзита докара проглеми.
rumendim
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 10:49

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот guest1 » 23 Юли 2021, 19:15

rumendim написа:Проглемът е, че в България може да се управлява само 3 месеца след влизането в страната с книжка от ОК, а след това като те спрат ти налагат ПАМ и ти смъкват номерата (в моя случай за 6 месеца) На системата за влизане и излизане в БГ не може да се разчита защото не винаги се отчита илзизането/влизането. Ако пък се смени книжката с българска като се приберем в ОК се водиш нов шофьор и застраховката е дебела. Изобщо брекзита докара проглеми.

Я цитирайте - къде го има това изискване?

За системата на „Гранична полиция“ знаем. а мен ми показа, че два пъти съм ВЛИЗАЛ, без ... да излизам!
Причината е, че минавайки с ЛК - само я поглеждат и никъде не се регистрира. Ако миннавате с паспорт и то на машините - преминаването се регистрира.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron