начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Фиш за Неправилно Паркиране, Обжалване?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Фиш за Неправилно Паркиране, Обжалване?

Мнениеот doondie » 07 Юли 2021, 11:21

jorkata2222 написа:издаден ми е фиш за неправилно паркиране (в мое отсъствие) , за който на следващият ден пуснах възражение. Интересува ме, ако решат да се правят на луди (защото ясно се вижда,че колата е в синя зона и не в нарушение)
Значи си паркирал в „синя зона”, платил си за престоя, но са те глобили въпреки това? За какво по-точно си глобен - на фиша какво пише?
След кати си изразил несъгласие с фиша в 7-дневния срок от закрепването му за автомобила, следва да те извикат за съставяне на акт, което не е въпрос на преценка. Можеш да възразиш и срещу акта - както в самия акт при съставянето му, така и отделно в рамките на 3 дни. След това или актът ще бъде анулиран, ако нарушение реално няма, или ще се пристъпи към издаване на глоба под формата на наказателно постановление, което ти ще можеш да обжалваш в съда до 7 дни от получаването му.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Фиш за Неправилно Паркиране, Обжалване?

Мнениеот jorkata2222 » 29 Юли 2021, 21:57

Колата ми има винетен стикер за синя зона и си я паркирам на място попадащо в зоната. Но новите им бачкатори от "паркинг контрола" на разбират знаците от къде до къде важат и ми бяха сложили фиш, че попадам в забранен учасътък, но естествено не е така. Консултирах се с адвокат, каза, че ако се правят на интересни ще ги осъдим за психически тормоз
jorkata2222
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 01 Ное 2019, 00:08

Re: Фиш за Неправилно Паркиране, Обжалване?

Мнениеот guest1 » 29 Юли 2021, 23:57

jorkata2222 написа:Колата ми има винетен стикер за синя зона и си я паркирам на място попадащо в зоната. Но новите им бачкатори от "паркинг контрола" на разбират знаците от къде до къде важат и ми бяха сложили фиш, че попадам в забранен учасътък, но естествено не е така. Консултирах се с адвокат, каза, че ако се правят на интересни ще ги осъдим за психически тормоз

Ако отговаряте на условията за Локално платено паркиране на ППС на живущите в жилищни имоти, попадащи в зоните за почасово платено паркиране - ще пият една студена вода.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron