начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Прехвърляне на МПС чрез дарение чрез упълномощен

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвърляне на МПС чрез дарение чрез упълномощен

Мнениеот gy_new » 26 Яну 2022, 15:56

Здравейте,

Ще съм благодарен ако някой запознат с темата или наскоро сблъскал се с подобен казус помогне.

Казусат е малко заплетен, затова ще се опитам максимално да го онагледя: Майка ми и нейната сестра (пада ми се леля) притежават наследствена собственост в/у лек автомобил. С нотариално заверено пълномощно двете са упълномощили баща ми да се разпорежда с автомобила вкл. продажба. Сега аз искам баща ми с това пълномощно да ми дари колата, но четейки информацията в интернет разбирам, че се попълва декларация по чл. 264, ал. 2 от ДОПК.

Въпросът ми е тази декларация дали трябва да се попълни от законовите наследници на автомобила или в случая след като има пълномощно се попълва само от упълномощение (в случая това е баща ми).

Благодаря предварително!

Поздрави,
gy_new
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2022, 15:46

Re: Прехвърляне на МПС чрез дарение чрез упълномощен

Мнениеот guest1 » 26 Яну 2022, 20:08

Здравейте!)
Няма нищо сложно в случая! Две (или повече) лица са съсобственици на конкретно имущество. За разпореждане с него - упълномощават трето лице. При всички случаи - в графа „собственик“ се вписва „името на собственика, представляван от упълномощения“!

Пп. С едно пълномощно не могат да се делегират правомощия от двама души едновременно! Необходими са две отделни пълномощни! Упълномощения може да си е един и същ човек.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron