начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

сервиз за гуми/вулканизатор

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


сервиз за гуми/вулканизатор

Мнениеот dare_hannibal » 20 Мар 2023, 22:37

Здравейте!
Искам да направя сервиз за гуми/вулканизатор в двор на къща, която се намира на територията на град София, район "Надежда". Към момента в двора има две къщи на различни собственици и земята е обща. Всеки има идеална част от целия парцел, но се разбираме и няма пречка да действаме заедно, ако е необходимо. Уточнявам, че живея сред други къщи респективно не зная дали подробният устройствен план го позволява, но считам, че за вулканизатор няма да има проблем с евентуално съгласие от съседите. Все пак, не става дума за автосервиз, където дейността е много по-мръсна и по-шумна.
Единият вариант е да поставя фургон или друг преместваем обект на определено място с изход към улицата. Прегледах общинската наредба за преместваемите обекти, но не видях никъде да се цитира сервиз за гуми, а са изброени различни търговски и други дейности. Към момента има различни мобилни вулканизатори в бусове, но не мисля, че тяхната дейност е правноустановена. Бусовете вероятно са част от стационарен сервиз за гуми и не разполагат с отделни документи за тази дейност.
Вторият вариант е да се използа наличният гараж, който е монолитен и се намира непосредствено до улицата. Гаражът е на повече от четиридесет години и не разполагам със строителни книжа или друга документация, но е нанесен коректно в кадастъра. В този случай вероятно трябва да се смени статутът на гаража, но не зная как да се направи това.
Кой от посочените начини е по-удачен и как може да се реализира всеки един от тях? Какви документи и разрешения са ми необходими и от кого? Нужно ли е да се извърши преценка за необходимост от ОВОС при положение, че тази дейност не е посочена изрично в Закона за опазване на околната среда? Трябва ли да се подаде инвестиционно намерение до районната администрация или има друг ред?
Предварително БЛАГОДАРЯ за всякаква помощ и съдействие по темата!
dare_hannibal
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Мар 2023, 14:27

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron