начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Spor s energoto

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Spor s energoto

Мнениеот lkg » 16 Сеп 2003, 10:48

Уважаеми господа юристи,на 28.02 03 г.подадох молба в енергото за смяна на партида и временно изключване на ток като представих акт за собственост от 1997 г Молбата е изпълнена на 04.03.03.г.Сега получавам сметка да платя тока на предишният собственик на партидата за м. февруари.Аз никога не съм живяла на този адрес ,той ми е наследство и в него до м.април 2003 г.живееше брат ми доказано и с делото което съм завела през 2002 г. да освободи имота.Изключих тока точно за да не плащам негови сметки и пак сега от енергото ми казват ,че понеже тока се плащал с един месец назад и през март е вече на мое име аз трябва да го платя.Питам аз в коя нормална държава някой е принуден да плаща чужди сметки,редно ли е това сумата е голяма,ако заведа дело,ще го спечеля ли и колко ще ми струва?Благодаря
lkg
 

Re: Spor s energoto

Мнениеот bgjurist » 16 Сеп 2003, 11:29

Ако заведете дело, е твърде вероятно да го спечелите. Що се отнася до това, колко ще ви струва, зависи от защитавания материален интерес. Имам опит с подобен род дела. 0889 644 763 - адв. Желев
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Spor s energoto

Мнениеот lkg » 16 Сеп 2003, 11:44

Sumata e 130 leva
lkg
 

Re: Spor s energoto

Мнениеот bgjurist » 16 Сеп 2003, 11:52

Сумата е прекалено малка. Ако заведете дело, ще го спечелите, но то ще се проточи (за София - около 1-2 години). Преценете дали въобще да го водите - минималната държавна такса е 100 лева. Ако решите да ползвате моите услуги, хонорарът ми е 150 лева за първа инстанция + 10 лева на ден (когато съм ангажиран с воденето на делото). По груби сметки, ще имам ангажимент около 4-5 дена. При спечелване на делото разноските ще се възстановят от енергото.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Spor s energoto

Мнениеот dvm_78 » 17 Сеп 2003, 14:14

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ-Бе Ге юриста!!!!!!
То бива бива адвокатско безочие, но т`ва твоето на нищо не прилича!
Сумата е 130 лв, жената търси справедливост, а ти такива хонорари да й искаш!!!
Бъди малко по-социален!:-)
Стой си в кв. "Горна баня" и спри с тези нереални претенции(особено пък като се вземат предвид професионалните ти "качества").
dvm_78
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Юни 2003, 15:27

Re: Spor s energoto

Мнениеот ждръц » 18 Сеп 2003, 00:06

Ей, момък, не се ежи на адвокатите, това е много подъл номер от твоя страна. Всеки си изкарва хляба. Младок, не знаеш нищо за реалния свят. Това не е игра! И не се шегувам. Адвокатът просто е уведомил госпожата за своя хонорар, ако тя желая ще го ползва!!! Недей така наедро си раздавал квалификации! Гониш клиентелата! Не се шегувам! Това е първото правило на адвокатската професия - „Не гони клиентелата!”
ждръц
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron