начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Възможно ли е...?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Възможно ли е...?

Мнениеот Надя » 08 Апр 2004, 10:29

Колеги, моля кажете възможно ли е следонто. Начинаещ юрист съм. Имам възможност да започна работа като юрисконсулт на тр. договор. Като начало е добре, но възнаграждението е много, много ниско. Както и да е . В същото време една позната, която има частна фирма, има нужда от юрист за обслужване на предприятието - административно - договори, заповеди и др. Възможно ли е да съм на трудов договор и в същото време по граждански договор за пр. обслужване да бъда в частната фирма, без да съм адвокат. Знам, че е възможно да съм на втори тр. договор, но ме интересува дали може на граждански. Предварително благодаря.
Надя
 

Re: Възможно ли е...?

Мнениеот donna2 » 08 Апр 2004, 11:03

има едно много интересно заобикаляне на закона -чл. 114 от КТ това с оглед процесуалното представителство и граждански договор регламентиращ изготвяне на договори ,заповеди и др. подобни - не съм му фен на това което написах ,защото по мое мнение юрисконсулта си е само на трудов договор ,той не е адвокат ,но това което ви написах съм го виждала и засега минава
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Възможно ли е...?

Мнениеот Надя » 08 Апр 2004, 13:14

Да, но договорът по чл. 114 Кт - 5 раб. дни или 40 часа месечно пак е трудов. Интересува ме дали може да се оформи договорт като граждански, едни вид като договор за изработка - поставяне на определена работа - договори заповеди. И евентуално може ли с граждански договор да се осъществи процесуално представителство, без да си адкокат.
Надя
 

Re: Възможно ли е...?

Мнениеот donna2 » 08 Апр 2004, 13:40

не естествено
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Възможно ли е...?

Мнениеот s » 08 Апр 2004, 13:57

В тази вразка Донна аз искам да те питам възможно ли е да си вписан и да си на трудов договор?
А на въпроса на Надя мисля, че може да имаш граждански и трудов договор едновременно.
s
 

Re: Възможно ли е...?

Мнениеот maria01 » 08 Апр 2004, 14:22

С граждански договор не може да си процесуален представител , ако не си адвокат - трябва да си служител /чл.20 ГПК/.
ЗА забранява на адвокатите да работят по трудов договор, но има хора, които работят - явно никой не следи служебно и не се предприема нищо срещу тях, но не е редно.
maria01
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 16 Яну 2004, 11:52
Местоположение: София

Re: Възможно ли е...?

Мнениеот donna2 » 08 Апр 2004, 14:54

ако си адвокат не може да работиш на трудов договор
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 15 госта


cron