начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Отхвърлен документ, считан за свидетелски показания.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отхвърлен документ, считан за свидетелски показания.

Мнениеот Венета » 10 Юни 2004, 00:30

Моля отговорете ми, какво трябва да направя, за да се приеме от съда игнориран от него /на първа инстанция/ считайки го за свидетелски показания. Този документ отразява важни факти, притежава също два подписа на длъжностни лица и печат на институция - потвърждава истината и има значение за изхода на делото. Ако се легализира, чрез фирма, може ли да стане допустим ?
Венета
 

Re: Отхвърлен документ, считан за свидетелски показания.

Мнениеот Иван » 10 Юни 2004, 10:02

Нещо не става ясно за документа. Защо ще го легализирате? Да не би да е изготвен и заверен в чужда държава?
Ако автора му е жив и с документа прави изявление за определени факти от значение за делото, съдът няма право да приеме документа като доказателствено средство, тъй като е длъжен да разпита свидетеля. Ако свидетеля е починал, би следвало документа да бъде приет като писмено доказателство. Ако свидетеля е жив, живее в чужбина, и не може да се яви в съда за да свидетелства, то следва да бъде разпитан по делегация от орган в чуждата държава. Редът за осъществяване на делегацията е уреден в съответния договор за правна помощ по граждански дела между РБ и чуждата държава.
Иван
 

Допълнение : Отхвърлен документ, считан за свидетелски показ

Мнениеот Венета » 10 Юни 2004, 10:32

Не става въпрос за документ от чужда държава, това е документ издаден от начално училище, подписан от директорката и класната ръководителка на детето ми има и печат от училището. В него е казано, че след като съм видял детето си в училище, на следващият ден другия родител е отишъл и е заявил, че ако продължават да позволяват свиждане през междучасието, то той ще го спре от училище. Искам да докажа, че другият родител всеячески пречи за контактите ми с детето.
Венета
 

Re: Отхвърлен документ, считан за свидетелски показания.

Мнениеот Иван » 10 Юни 2004, 11:23

Този документ не може да бъде ползван като доказателство в съда относно фактите, които са записани в него. Необходимо е директорката да се яви в съда като свидетел и да ги заяви като обяснения. Съда и двете страни ще я разпитат.
Иван
 

Re: Допълнение : Отхвърлен документ, считан за свидетелски п

Мнениеот 6veda » 10 Юни 2004, 22:07

Този документ не е доказателство по смисъла на ГПК и правилно съдът не го е приел като доказателство, по-скоро е свидетелски показания в писмен вид и следва свидетелите да бъдат разпитани пред съда в съдебно заседание. Частният писмен документ има доказателствена сила в съда, само когато в него страната прави признания против себе си.
6veda
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 07 Юни 2004, 20:13

Re: Отхвърлен документ, считан за свидетелски показания.

Мнениеот donna » 10 Юни 2004, 23:00

това в случая е частен свидетелстваш документ от който вие черпите права този документ е без материалана доказателствена сила , а и още нещо свидетелските показания са само устни
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Отхвърлен документ, считан за свидетелски показания.

Мнениеот АЗ » 12 Юни 2004, 16:59

Това дали съда е приел даден документ или не си зависи от него. Съветвам те при обжалването да представиш въпросния документ /при положение, че решението-присъдата за теб е неблагоприятна/.Венета написа:
>
>
АЗ
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron