начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

ТАКСА

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ТАКСА

Мнениеот taksa » 15 Юли 2004, 17:48

Някой може ли да каже каква е актуалната съдебна такса при предявяване на искова молба по чл.32 ЗС и има ли последващи такива.
taksa
 

Re: ТАКСА

Мнениеот bgjurist » 15 Юли 2004, 18:10

Мисля, че беше 30 лева, но не съм сигурен - виж по-подробно Тарифа 1
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: ТАКСА

Мнениеот taksa » 15 Юли 2004, 18:25

Thanks.
Просто не съм наясно с предстоящата промяна на тарифа1 и откога ще се покачат таксите отново
taksa
 

Re: ТАКСА

Мнениеот shveda » 15 Юли 2004, 19:43

Да, при нас най-често определят 30,00 лева, но има и друга практика в различните съдилища, защото приемат, че това е неоценяем иск. Но все пак зависи кой съдия как го тълкува. В нашият съд съм срещал противоречива практика и при други неоценяеми искове - например за произход и за лишаване от родителски права.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron