начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

затруднена

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


затруднена

Мнениеот ужасна грешка-спешно!!! » 28 Окт 2004, 15:00

Две приятелки се обърнаха към мен за помощ едната във връзка със семейноправно а другата с трудовоправно дело.Не съм практикувала ,понеже завърших скоро,а сега се грижа за малкият си син.Но не можах да откажа.Заех се и съставих исковите им молби.Но поради липса на свободно време помолих секретарката на съпругът ми да занесе молбите в съда.Изготвих три преписа на молбите и един за мен.Като й казах да направи копия на приложенията и да ги прикрепи към всеки препис а оригиналите да прикрепи към моя.Но тя явно е забравила и е завела молбите като към единият от преписите е прикрепила оригиналите на приложенията ,а към другите преписи нищо.И в двата случая ответниците притежават въпросните документи ,но това сигурно не е от значение.Как трябва да постъпя?Да отида в деловодството и да ги помоля да ми върнат молбите ,да ги оправя и пак да ги дам или да чакам и да видя какво ще стане?
Извинете ме за невежеството ,но нямах време да ходя на стаж нито пък намерене да практикувам,просто искам да помогна.
Благодаря на отзовалите се :)
ужасна грешка-спешно!!!
 

Re: затруднена

Мнениеот Sir Bob » 28 Окт 2004, 15:06

Напишете обяснение и го приложете към депозираните молби заедно с неприложените до този момент приложения.
Sir Bob
 

Re: затруднена

Мнениеот затруднена » 28 Окт 2004, 15:12

Да но как да ги приложа като тя е завела оригиналите?Как да направя копия ,като нямам от какво?
затруднена
 

Re: затруднена

Мнениеот Sir Bob » 28 Окт 2004, 15:17

Помолете от деловодството на съда - имате входящ номер на молбата.
Sir Bob
 

Re: затруднена

Мнениеот затруднена » 28 Окт 2004, 15:21

точно там е проблема -нямам входящтият номер,понеже секретарката не е направила копие за мен.Напражила е само три и всичките е завела в деловодството.От там й обяснили ,че нямало как да й дадат входящт номер ,понеже всичко ставало по електронен път.И аз не можах да разбера точно.Добре,че в компютъра си пазя всичко ,иначе нямаше да имам никакво копие за себе си.Извинете ме за неадекватното поведение и въпроси,но наистина нямам голямо понятие.Благодаря ви Боб:)
затруднена
 

Re: затруднена

Мнениеот monteskio. » 28 Окт 2004, 15:31

Ще се нагърбя с "нелеката задача " да Ви помогна))))
Така.......
Едно и разковничето.....Щом сте подали две искови молби, би следвало да имате и личните данни да ищице....Записвате си ЕГН и на двамата и правите справка за образувани дела в деловодства Облигационни състави мисля, че беше 208 стая, а брачното деловодство е предпоследната врата от дясно до Архива.( обяснявам така, защото разбрах , че сте от Варна. И така ще имате възможността да се запознаете с преписката. Ако имате желание, представете трудовоправния казус.
Тук във форума има колеги, на които ще им бъде интересно включая и моя милост)))))

УСПЕХ!


monteskio
monteskio.
 

Re: затруднена

Мнениеот monteskio. » 28 Окт 2004, 15:38

Относно трудовоправния казус - направихте ли изрично искане производството да бъде образувано по реда н ачл. 126а ( бързо производство)?


)))))


MONTESKIO
monteskio.
 

Re: затруднена

Мнениеот донна2 » 28 Окт 2004, 17:22

вижте по азбучника в деловодството , ще ги отриете
нищо страшно не е станало
донна2
 

Re: затруднена

Мнениеот затруднена » 28 Окт 2004, 22:02

Да монтескьо направих го:).Ако имате Ай Си Кю номер или друг вариант за коресподненция чрез интернет ,с удоволствие ще ви изложа казуса.Не ми се иска да го коментирам публично.
затруднена
 

Re: затруднена

Мнениеот monteskio » 28 Окт 2004, 22:04

319-273-582 ICQ


MONTESKIO
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: затруднена

Мнениеот zatrudnena » 28 Окт 2004, 23:00

namerih nqkoi si shveik tam nqma6e monteskio.Eto ti moqt nomer 155979668
zatrudnena
 

Re: затруднена

Мнениеот vagabon4o » 28 Окт 2004, 23:21

и в двата случая съдът няма да даде ход на исковата ти молба,защото тя не отговаря на изискванията на чл.99/ГПК, поради тази причина дали ги ще отидеш лично да си вземеш молбата или ще изчакаш съдът да ти посочи да я поправиш шлш ще подадеш нова няма никакво значение.Не пишеш дали са внесени съдебните разноски, но ако не са, се погрижи и това да стане.
Аватар
vagabon4o
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 28 Ное 2004, 10:01

Re: затруднена

Мнениеот затруднена » 29 Окт 2004, 22:28

Според мен и в двата случая не приятелките ми са освободени от държ.такса.
затруднена
 

Re: затруднена

Мнениеот marlow » 31 Окт 2004, 17:13

Не се шашкай!
Ако оставят делото без движение ще получиш съобщение, ако е насрочено пак ще съобщят за датата и състава, а останалото може да се поправи и по време на процеса.
Монтескьо май е на принципа "Защо нещо да става просто като може да стане сложно".
marlow
 

Re: затруднена

Мнениеот затруднена » 31 Окт 2004, 18:14

:)))))))))))))))))))))
Не го познавам лично и не съм на ясно какви принципи изповядва:)
затруднена
 

Re: затруднена

Мнениеот Гери » 31 Окт 2004, 18:23

Във Варна азбучник няма :))))
Бе май има един, ама той се мотка при една лелка дето само съска. Да си направи справка по ЕГН в което и да е деловодство (гражданско) и няма да има проблем.
Гери
 

Re: затруднена

Мнениеот monteskio. » 31 Окт 2004, 21:45

?!
monteskio.
 

Re: затруднена

Мнениеот monteskio. » 31 Окт 2004, 21:46

Ти изглежда въобще не си наясно с кавито и да е принципи))))



MONTESKIO
monteskio.
 

Re: затруднена

Мнениеот донна2 » 31 Окт 2004, 22:41

Споко !!!!!!!
Не обръщай внимание ........
Да не ти пука !!!!!!!
донна2
 

Re: затруднена

Мнениеот monteskio. » 31 Окт 2004, 22:57

Опитваш да се бъдеш колегиален, В ПОМОЩ , а какво се получава, КОГАТО има коментар подобен на този, който даде marlow?!




MONTESKIO



MONTESKIO
monteskio.
 

Следваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron