начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Чужди вещи?! Помощ!

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Чужди вещи?! Помощ!

Мнениеот имот » 03 Ное 2004, 14:11

Имах нещастието да пусна в дома си един тип, който не искаше да излезе от него дълго време. Най-накрая го чрез съда го изгоних. Лошото е, че в дома ми останаха много негови вещи - в това число легла, гардероби, скъпа техника и пр.
Изпратих му нотариална покана да дойде и да си ги вземе, но той не ми отговари на нея.
Какво да правя? Не смея просто да му изнеса вещите, защото те наистина са доста скъпи и ме е страх, че после ще ми създаде много неприятности.
Някой знае ли да има някакви складове за отговорно пазене?
Благодаря на всички, които ще ми пишат
имот
 

Re: Чужди вещи?! Помощ!

Мнениеот Иван » 03 Ное 2004, 14:43

Мисля че е приложим чл.97 ЗЗД. Подайте молба до Районния съд, като приложите непременно нотариалната покана. Съда ще определи мястото, където да бъдат предадени за пазене вещите. Можете като алтернатива да поискате от съда да ви разреши да продадете дължимото и да внесете сумата в банка на името на кредитора. В този случай е нужно в нотариалната покана да сте уведомили лицето, че ако в срока не дойде да си прибере вещите, ще бъдат продадени по този ред.
Иван
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron