начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Помощ за такси!

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ за такси!

Мнениеот аноним » 06 Ное 2004, 18:57

Може ли малко помощ за начинаещи?
Първо дело ми е, а го хващам около година след като е почнало. Исках от канцеларията на съда да ми направят ксерокопия на материалите по делото до тук, за да си ги проуча спокойно в къщи. Предполагах, че ще трябва да платя цената на ксерокса, защото не ми трябва да са заверени, а ми казаха, че имало държавна такса по Тарифата от 1,5 лв за първата страница и по 1 лев за всяка следваща! А това са около стотина страници! Така ли е наистина или ме плъзгат, защото ... ясно защо?! ; )))
аноним
 

Re: Помощ за такси!

Мнениеот donna » 06 Ное 2004, 19:54

някои съдилища все още искат за фотокопията /незаверени преписи /държавна такса , при нас плащаш само цената на ксерокса
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Помощ за такси!

Мнениеот scouse » 06 Ное 2004, 20:39

Така е. при нас в районния съд е на 1.50 на първа страница и 1.00 лев за всяка следваща.
но в окръжния съд плащаш само ксерокса 0.10 за лист.
scouse
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2004, 20:31

Re: Помощ за такси!

Мнениеот lu » 06 Ное 2004, 22:47

Роискайте с молба до съда само копие, не зверен препис на цялото дело ...
lu
 

Re: Помощ за такси!

Мнениеот Гери » 06 Ное 2004, 22:53

Абсолютна глупост! Вие не искате заверен препис, тарифата по която ксерокопието е по левче беше отменена и сега си действа старата. На мен една ми се опъва и след страшен скандал се разбрахме или дава да си копирам делото или отивам при председателя на състава. Мислеше, че майтап си правя. Колегата я насмете по телефона и онази съскащо ми даде папката! Казах и да не мрънка, че САК е на близо и нищо чудно да загубя половин час време и да и спретна дисциплинарка.
Гери
 

Re: Помощ за такси!

Мнениеот аноним » 07 Ное 2004, 11:16

О.К. Значи в понеделник отивам и ще настоявам да си платя само цената на ксерокса, защото въпросната тарифа е отменена, така ли?! А за коя тарифа става въпрос, че малко се обърках от тарифи и коя в крайна сметка действа?
аноним
 

Re: Помощ за такси!

Мнениеот radoslav al » 09 Ное 2004, 18:52

Мисля че има разлика между препис(в смисъл на официално заверен документ) и копие.Мисля, че Тарифата визира само преписите, не и незаверените фотокопия.
radoslav al
 

Re: Помощ за такси!

Мнениеот Гери » 09 Ное 2004, 23:35

Сега действащата визира само препис, по отменената се включваше и таксичка по левче за копията
Гери
 

Re: Помощ за такси!

Мнениеот донна2 » 09 Ное 2004, 23:48

Всекий го тълкува както си ще по принцип не се дължи Д.Т. за незеверени копия ,аз като отида на другия край на България ,ако ми искат пари плащам ,защото нямам време да ходя специално за преписи и т.н. ,а тия документи са ми нужни .
донна2
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 30 госта


cron